RAZEM dla bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym

W dniu 19 października 2017 r. w Zespole Szkół w Głogówku odbyło się spotkanie na temat „Bezpieczeństwo w gospodarstwie rolnym”, którego organizatorami byli Starostwo Powiatowe w Prudniku i Komenda Powiatowa Policji w Prudniku. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony rolników z terenu Powiatu Prudnickiego.

2017-10-19

Starosta Prudnicki Radosław Roszkowski wraz z Posłanką na Sejm RP Katarzyną Czocharą powitali uczestników spotkania. Część merytoryczną rozpoczął Pan Andrzej Ruczyński starszy specjalista Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu, który omówił zasady bezpiecznej pracy w świetle zagrożeń wypadkowych w rolnictwie. Przekazał wiele cennych rad, z których niewątpliwie skorzystają rolnicy podczas wykonywania prac  w gospodarstwie rolnym.

Następnie bryg. Tomasz Protaś i kpt. Robert Ćwir z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku omówili założenia ogólnopolskiej akcji przeciwko wypalaniu pozostałości roślinnych, zasady zabezpieczenia przeciwpożarowego zbioru, transportu i składowania polnych płodów rolnych. Ponadto, przedstawili temat związany z zagrożeniami pożarowymi i CZADEM – tzw. „cichym zabójcą”.

W panelu dotyczącym efektywnych metod i środków zabezpieczenia mienia głos zabrali przedstawiciele Agencji Ochrony „VIP-Guard” z Opola i firmy IP-TECH z Nysy, którzy poinformowali o zastosowaniu systemów ochrony mienia, p.poż. oraz monitoringu  w kompleksowym zabezpieczeniu gospodarstw.

Kolejnymi prelegentami byli st. sierż. Krzysztof Noworolski Kierownik Rewiru Dzielnicowych KPP w Prudniku, który przybliżył funkcję dzielnicowego wśród społeczności wiejskiej oraz zasady działania aplikacji „Moja Komenda” oraz asp. Kamil Perewizny Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Prudniku, który zaprezentował zasady działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Istotną informacją było przedstawienie przez Panią Ewę Fikiel, Kierownika Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Głogówku, zasad działania Przycisku Sieci Życia®, funkcjonującego bezpłatnie w ramach akcji prowadzonej przez Krajowy Sztab Ratownictwa Społecznej Sieci Ratunkowej. Rozwiązanie to umożliwia w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia wciśnięcie przycisku z telefonu komórkowego lub stacjonarnego i natychmiastowe wezwanie pomocy odpowiednich służb, np. Pogotowia Ratunkowego.

Uczestnicy spotkania otrzymali kamizelki i paski odblaskowe, poradniki Jak unikać zagrożeń i Jak złożyć zawiadomienie o przestępstwie oraz materiały edukacyjne Komendy Powiatowej PSP w Prudniku i Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach partnerskiego projektu „RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego – ETAP II”, dofinansowanego ze środków „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Zdjęcie 4

Zdjęcie 5

Zdjęcie 6

Zdjęcie 7

Zdjęcie 8

Zdjęcie 9

Publikacja: Poniedziałek, 23 Października 2017r. Godzina: 11:41. Wejść: 675.