Dzień Edukacji Narodowej w Powiecie Prudnickim

„Praca daje okazję odnalezienia samego siebie. Własnej rzeczywistości dla siebie i nikogo innego” - tym cytatem z „Lalki” Bolesława Prusa Starosta Prudnicki Radosław Roszkowski rozpoczął spotkanie z wyróżniającymi się nauczycielami szkół i placówek oświatowych Powiatu Prudnickiego. Spotkanie odbyło się z okazji Dnia Edukacji Narodowej w dniu 16 października 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Prudniku. W spotkaniu obok Starosty udział wzięli: Wicestarosta Krzysztof Barwieniec, Przewodniczący Komisji Edukacji i Bezpieczeństwa Publicznego Ryszard Kwiatkowski oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Anna Wojtczak.

Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja do wyróżnienia osób szczególnie angażujących się w rozwój oświaty. Starosta doceniając wkład pracy dyrektorów szkół i placówek oraz nauczycieli i wychowawców w nauczanie i wychowanie młodzieży, serdecznie im podziękował za ofiarną pracę pedagogiczną i wychowawczą. Za włożony wysiłek Nagrodą Starosty uhonorowani zostali następujący dyrektorzy i nauczyciele szkół i placówek oświatowych: Katarzyna Cukier – PPP Prudnik, Elżbieta Zapała – ZSR Prudnik, Marek Muszyński – SOSW Głogówek, Eugeniusz Kurpiel – SOSW Prudnik, Artur Stochmiałek – ZS Głogówek, Wiesław Kopterski – CKZiU Prudnik.

Po wręczeniu nagród uczestnicy spotkania rozmawiali o obecnej sytuacji w szkołach, o ich problemach i sukcesach. Na zakończenie Starostowie za pośrednictwem wyróżnionych złożyli podziękowania wszystkim nauczycielom szkół i pracownikom oświaty Powiatu Prudnickiego za dotychczasowe osiągnięcia oraz życzyli im dalszych sukcesów w pracy zawodowej i powodzenia życiu osobistym.

W tym miejscu wypada wspomnieć o innych nagrodzonych nauczycielach i dyrektorach szkół, prowadzonych przez Powiat Prudnicki. W dniu 12 października 2017 r.  w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu w trakcie wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej, Wojewoda Opolski Adrian Czubak wręczył odznaczenia państwowe. Wśród wyróżniających się opolskich nauczycieli za szczególne osiągnięcia edukacyjne, wychowawcze i postawę społeczną znaleźli się Prudniczanie. Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymała nauczycielka Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Prudniku Aleksandra Gil oraz Medal Srebrny za Długoletnią Służbę nauczycielka Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Prudniku Joanna Mazurek-Kurzelnik.

Ponadto Opolski Kurator Oświaty Michał Siek wręczył Medale Komisji Edukacji Narodowej: Agacie Dendewicz, Joannie Dominiak i Dorocie Kostorz - nauczycielkom Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Prudniku oraz Barbarze Wituszyńskiej – nauczycielce Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Głogówku.

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Zdjęcie 4

Zdjęcie 5

Zdjęcie 6

Zdjęcie 7

Publikacja: Wtorek, 24 Października 2017r. Godzina: 09:23. Wejść: 1037.