„SAMORZĄDOWCY WALCZYLI W GŁOGÓWKU”

Starostwo Powiatowe w Prudniku w partnerstwie z Mikroregionem Krnovskim realizuje projekt pn. „Tradycje sportowe pogranicza czesko-polskiego”. W działania zaangażowane są gminy czeskie, wchodzące w skład Mikroregionu Krnovskiego (m.in. Krnov, Osoblaha, Dívčí Hrad, Bohušov, Třemešná ve Slezsku, Krasov, Čakova, Býkov, Město Albrechtice, Zátor, Vysoká, Slezské Pavlovice, Úvalno) oraz samorządowcy z terenu Powiatu Prudnickiego.

Logo

W ramach przedmiotowego projektu w czerwcu br. w Osobłodze, odbył się polsko-czeski turniej sportowy w 8 konkurencjach, w którym prym wiodła drużyna reprezentująca czeską gminę Zator. W „rewanżu” w dniu 13 października Powiat Prudnicki jako Partner projektu był gospodarzem zawodów  sportowych w Głogówku, w których wzięli udział pracownicy samorządowi z terenu polsko-czeskiego pogranicza. Pierwsza część zawodów odbyła się na strzelnicy sportowej, której gospodarzem jest Bractwo Strzeleckie z Głogówka. Zawodnicy strzelali z karabinku sportowego w pozycji leżącej do tarcz oddalonych o 50 metrów. Z bardzo dobrej strony w tej dyscyplinie zaprezentowała się drużyna Urzędu Miejskiego w Prudniku, która zdobyła łącznie 398 punktów i zajęła pierwsze miejsce.

Dla uatrakcyjnienia zawodów przeprowadzono dodatkowo konkursy rzutów do kosza, strzałów do bramki oraz rzutów lotkami do tarczy. W tych konkurencjach łącznie największą liczbę punktów uzyskała wspomniana wcześniej Gmina Zator.

Po ogłoszeniu wyników, rozdaniu nagród oraz wspólnym posiłku, rywalizacja przeniosła się na boisko sportowe „Orlik” w Głogówku, gdzie rozegrano zawody piłkarskie pomiędzy samorządowcami z terenu Powiatu Prudnickiego oraz Mikroregionu Krnovskiego. W tej części zawodów bezapelacyjnie lepszą drużyną okazała się reprezentacja samorządowców Powiatu Prudnickiego, która pokonała sąsiadów zza południowej granicy w stosunku 10:0. Z kolei w konkursie rzutów karnych drużyna z Czeskiej Republiki zaprezentowała się znacznie lepiej i zakończył się on remisem 5:5. Zawody były okazją do nieformalnego spotkania urzędników „poza biurem” oraz wymiany doświadczeń związanych z pracą w poszczególnych instytucjach.

Projekt „Tradycje sportowe pogranicza czesko-polskiego” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa i realizowany w ramach Funduszu Mikroprojektów w Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska w Euroregionie Pradziad.

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Publikacja: Czwartek, 2 Listopada 2017r. Godzina: 11:53. Wejść: 665.