„Piknik Naukowy” w CKZiU w Prudniku

Dnia 15 maja 2019 r. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku po raz kolejny zorganizowało „Piknik Naukowy”. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu przyjęło wiele szkół podstawowych i gimnazjalnych, m.in. z Lubrzy, Białej, Szybowic, Łąki Prudnickiej, Moszczanki oraz Prudnika.

Mimo deszczowej pogody, która zdawałaby się nie sprzyjać imprezie piknikowej, frekwencja była doskonała. Na odwiedzających czekało wiele atrakcji. Uczniowie, pod czujnym okiem nauczycieli i rówieśników z CKZiU - uczestniczyli w eksperymentach fizycznych i chemicznych. W pracowniach informatycznych obserwowali pokazy projektowania, a następnie drukowania w 3D. Zwiedzając pracownie mechaniczne, młodzież mogła spróbować swoich umiejętności w spawaniu, obróbce materiałów oraz zapoznać się z charakterystyką poszczególnych zawodów, takich jak: ślusarz, mechanik-monter maszyn i urządzeń, operator obrabiarek skrawających, technik mechanik. Z kolei na stanowiskach fryzjerskich uczniowie mogli zaznajomić się z zawodem technik usług fryzjerskich, korzystali z porad doradztwa zawodowego oraz zapoznawali się z ofertą edukacyjną CKZiU. O oprawę kulinarną zadbała młodzież klas wielozawodowych - kucharze i cukiernicy z klasy 2KMW, którzy mogli popisać się swoimi umiejętnościami, serwując smaczne przekąski oraz słodkości, w postaci wypiekanych ciasteczek. W pracowni samochodowej dużą atrakcją cieszył się symulator jazdy samochodem osobowym Na odważnych czekał natomiast symulator dachowania z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Fani motoryzacji mogli także podziwiać Monster trucka partnerskiej firmy Morawiec.

Cała impreza nie mogłaby odbyć się bez udziału współpracujących ze szkołą pracodawców: firmy Steinpol Central Service, która prowadzi klasę patronacką w zawodzie tapicer, Opolskiego Zrzeszenia Przewoźników Drogowych - patronującego klasie w zawodzie kierowca mechanik. oraz pozostałych partnerów, w tym: firm „Krzysztof Cichoń Internacjonale Transporte”, Internet Serwis Wojciech Bandurowski, Stowarzyszenie Miłośników Kolei z Racławic Śląskich, Młodzieżowego Centrum Kariery przy OHP w Prudniku, Cechu Rzemiosł, Szkoły Nauki Jazdy Rafał Muzyka i wielu innych.

Tegoroczny „Piknik Naukowy” odbył się dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli i uczniów naszego centrum. Wszystkim odwiedzającym dziękujemy za przybycie i okazane zainteresowanie. Mamy nadzieję, że pobyt u nas zapisał się w pamięci jako atrakcyjnie spędzony czas i pokazał możliwości rozwoju, jakie daje nasza szkoła.

Autor: Piotr Okłót
Zdjęcia: CKZiU w Prudniku

2019-05-15

Publikacja: Wtorek, 21 Maja 2019r. Godzina: 17:07. Wejść: 904.