MSWiA dofinansuje IV etap powiatowego projektu RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA

Powiat Prudnicki otrzymał 100 tys. zł dofinansowania z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”, na realizację IV etapu projektu pod nazwą „RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA - kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego”.

Podczas spotkania z przedstawicielami samorządów i organizacji pozarządowych, które w dniu 21 maja br. odbyło się w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Starosta Prudnicki Radosław Roszkowski odebrał z rąk wiceministra Jarosława Zielińskiego list potwierdzający przyznanie dofinansowania z MSWiA.

Całkowita wartość projektu „RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA - kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego – ETAP IV”, to 135 tys. zł, w tym:
- dofinansowanie z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” – 100 tys. zł
- wkład własny z budżetu Powiatu Prudnickiego – 35 tys. zł.

Partnerami w realizacji projektu są: Komenda Powiatowa Policji w Prudniku, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku, Zakład Karny w Nysie Oddział Zewnętrzny w Prudniku, Prudnickie Centrum Medyczne  S.A. w Prudniku. Koordynatorem projektu jest Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego - Anna Wojtczak.

- Program „Razem bezpieczniej” mobilizuje do współpracy społeczności lokalne. Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych wartości, jakich wszyscy potrzebujemy - mówił wiceminister Jarosław Zieliński podczas spotkania.
To już trzecia edycja programu. Wcześniej był on realizowany w latach 2007–2015 (I edycja), oraz w latach 2016 i 2017 (II edycja). Łącznie w latach 2018-2020 nakłady na „Razem bezpieczniej” wyniosą ponad 19 mln zł.

RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA

Publikacja: Czwartek, 23 Maja 2019r. Godzina: 15:10. Wejść: 534.