VII miejsce Powiatu w ogólnopolskim rankingu „SAMORZĄDY PRZYJAZNE KLUBOM PIŁKARSKIM”

Powiat Prudnicki znalazł się na VII miejscu wyróżnionych w swojej kategorii samorządów w premierowym rankingu „SAMORZĄDY PRZYJAZNE KLUBOM PIŁKARSKIM”, opracowanym na zlecenie Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA”.

Dyplom za zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiego zestawienia w kategorii samorządów powiatowych Starosta Prudnicki Radosław Roszkowski odebrał podczas gali towarzyszącej konferencji „Edukacja Przyszłości”, która w dniu 21 maja 2019 r. miała miejsce w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Ranking „SAMORZĄDY PRZYJAZNE KLUBOM PIŁKARSKIM” został opracowany na zlecenie Pisma Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA”, przez firmę Statystyka Sportowa oraz Agencję Analityki Sportowej Sport Analytics. Jest pierwszym tego typu zestawieniem, którego ideą jest porównanie samorządów pod kątem wspierania przez nie klubów piłkarskich.

Władze Powiatu Prudnickiego od lat wspierają finansowo piłkarskie kluby sportowe Ziemi Prudnickiej, zarówno ich sekcje seniorskie, jak i młodzieżowe. Wsparcie obejmuje m.in. zakupy sprzętu i strojów, organizację zawodów sportowych oraz zgrupowań szkoleniowych.
W 2016 r. z inicjatywy starosty prudnickiego Radosława Roszkowskiego i trenera Piotra Rzehaka utworzony został kobiecy klub piłkarski - Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Pogoń Prudnik (MUKS Pogoń Prudnik) - w którym uczennice i absolwentki prudnickich szkół mogą rozpoczynać i kontynuować swoją piłkarską przygodę.

Uwaga! Dodatkiem do dyplomu jest 15 biletów - ufundowanych przez PZPN - na MŚ do lat 20 (na mecz 3.06. w Łodzi).
Chętne kluby mogą zgłaszać zapotrzebowanie.

2019-05-21

Publikacja: Czwartek, 23 Maja 2019r. Godzina: 15:53. Wejść: 477.