Nawiązanie współpracy powiatowych szkół z PWSZ w Nysie

W poniedziałek 27 maja 2019 r. delegacja Powiatu Prudnickiego na czele ze starostą Radosławem Roszkowskim gościła z wizytą studyjną w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Podpisano umowy o współpracy pomiędzy uczelnią a dwoma szkołami powiatowymi - CKZiU w Prudniku i ZS w Głogówku.

W wizycie, zorganizowanej z inicjatywy Starosty Prudnickiego Radosława Roszkowskiego, uczestniczyli również pozostali przedstawiciele Zarządu Powiatu (Wicestarosta – Janusz Siano oraz Członek Zarządu - Dragomir Rudy), przedstawiciele Rady Powiatu w Prudniku (Przewodnicząca Komisji Edukacji, Bezpieczeństwa Publicznego, Zdrowia i Polityki Społecznej – Joanna Korzeniowska, oraz Radny Dariusz Kolbek), Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia – Anna Wojtczak, reprezentanci dyrekcji szkół powiatowych (Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku – Wiesław Kopterski, Dyrektor Zespołu Szkół w Głogówku – Artur Stochmiałek, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Prudniku – Benedykt Chałupnik, Wicedyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku – Małgorzata Kijora-Mormul, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Prudniku - Eugeniusz Kurpiel). W skład delegacji weszły ponadto: Dyrektor Zespołu Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku – Adrianna Benroth, oraz Kierownik Kształcenia Praktycznego ZSM – Izabela Czabaj.

W trakcie wizyty zawarte zostały umowy o współpracy pomiędzy uczelnią a dwoma szkołami powiatowymi: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku oraz Zespołem Szkół w Głogówku. Stosowne porozumienia podpisali: Rektor dr. inż. Przemysław Malinowski, prof. PWSZ w Nysie, oraz dyrektorzy szkół: CKZiU - dr inż. Wiesław Kopterski, ZS w Głogówku - mgr Artur Stochmiałek.
„Nyska Uczelnia i szkoły średnie będą współpracować w zakresie działalności dydaktycznej i popularyzującej wiedzę, której celem jest podniesienie jakości kształcenia, poszerzenie oferty edukacyjnej. PWSZ w Nysie będzie m.in. wspierać szkoły w zakresie doradztwa zawodowego, podniesienia świadomości młodzieży w podejmowaniu samodzielnych i trafnych decyzji dotyczących dalszego wyboru kierunku kształcenia i zawodu.” - napisano na stronie internetowej PWSZ w Nysie.

Goście mieli ponadto okazję do zapoznania się z bazą dydaktyczną instytutów PWSZ w Nysie, oraz oferowanymi przez tę uczelnię kierunkami kształcenia. Odwiedzili m.in. pracownie na kierunkach: kosmetologia, dietetyka, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne oraz architektura, zapoznając się z ich wyposażeniem. Złożyli również wizytę w laboratoriach oraz w Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych.

(zdjęcia: PWSZ w Nysie)

2019-05-27

Publikacja: Wtorek, 28 Maja 2019r. Godzina: 15:49. Wejść: 785.