Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Prudniku

W dniu 4 listopada 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Prudniku odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Prudniku pod przewodnictwem Starosty Prudnickiego Radosława Roszkowskiego.

Podczas posiedzenia Starosta wręczył Komendantowi Powiatowemu Policji w Prudniku, Naczelnikowi Wydziału Komunikacji i Transportu oraz Zastępcy Naczelnika Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Prudniku zarządzenia powołujące w skład Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Na posiedzeniu zostały omówione następujące tematy:

1. Ochrona zdrowia w powiecie prudnickim – działalność Prudnickiego Centrum Medycznego S. A. w Prudniku oraz Zespołu Opieki Zdrowotnej w Białej, w tym w przypadku wystąpienia zdarzeń nadzwyczajnych i sytuacji kryzysowych.
  2. Informacja i wnioski z kontroli obiektów budowlanych i wielkopowierzchniowych budynków w powiecie prudnickim.
  3. Przedsięwzięcia zrealizowane w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2016”.
  4. Informacja w zakresie przeprowadzonej akcji „Bezpłatne badanie stanu technicznego pojazdu”.
  5. Szczegółowa informacja na temat aktualnej sytuacji w zakresie występowania na terenie kraju choroby ASF – Afrykańskiego Pomoru Świń i Dzików.

Tematyka w zakresie ochrony zdrowia w powiecie prudnickim w przypadku wystąpienia zdarzeń nadzwyczajnych i sytuacji kryzysowych omówiona została przez panią Prezes Prudnickiego Centrum Medycznego i Koordynatora Ratownictwa Medycznego Prudnickiego Centrum Medycznego S. A. w Prudniku oraz Dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Białej. Następnie Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w powiecie prudnickim przedstawił szczegółową informację oraz wnioski z przeprowadzonych kontroli obiektów budowlanych  i wielkopowierzchniowych budynków. Temat dotyczący zrealizowanych działań w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2016” omówili Komendant Powiatowy Policji i Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Prudniku oraz przedstawiciele urzędów miejskich i gminnego w powiecie prudnickim. Biorąc pod uwagę przedstawione informacje stwierdza się, że przedsięwzięcia i działania podejmowane w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” przyczyniają się do znacznej poprawy stanu bezpieczeństwa w okresie letnim, szczególnie dzieci i młodzieży. Informacja w zakresie przeprowadzonej akcji „Bezpłatne badanie stanu technicznego pojazdu” została przedstawiona przez Naczelnika Wydziału Komunikacji i Transportu oraz Kierownika Referatu Zarządzania Kryzysowego. Ponadto Zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii przedstawił szczegółową informację o aktualnej sytuacji w zakresie występowania na terenie kraju choroby ASF. Pan Starosta odczytał informację otrzymaną z PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. w kwestii zgłaszanej przez członków Komisji a dotyczącej rozwiązania problemu przejazdu kolejowego na obwodnicy Białej.

W posiedzeniu uczestniczyli: Starosta Prudnicki, Wicestarosta, Burmistrz Prudnika, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, Komendant Powiatowy Policji, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, Zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Białej, Prezes Prudnickiego Centrum Medycznego i Koordynator Ratownictwa Medycznego Prudnickiego Centrum Medycznego S. A. w Prudniku, sędzia Sądu Rejonowego w Prudniku, Dyrektor Aresztu Śledczego w Prudniku,  Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku, przedstawiciele: Placówki Straży Granicznej w Opolu, Powiatowego Urzędu Pracy w Prudniku, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Prudniku, Burmistrza Głogówka, Burmistrza Prudnika, Wójta Lubrzy, a także Skarbnik Powiatu, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego, Programów Rozwojowych i Zarządzania Kryzysowego, Naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu, Zastępca Naczelnika Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska, Kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego i pracownik Referatu Starostwa Powiatowego w Prudniku.

Referat Zarządzania Kryzysowego

2016-11-04

Publikacja: Środa, 16 Listopada 2016r. Godzina: 09:32. Wejść: 1066.