Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

Dnia 16 października 2017 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się wręczenie stypendiów dla najlepszych uczniów w Polsce, wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły Piotr Hahn, który obecnie jest w klasie 2 II LO.

Poniżej krótka relacja Piotra.
„Dnia 16.10.2017. O godz. 11 uczestniczyłem w uroczystej gali wręczenia stypendium Prezesa Rady Ministrów które odbyło się w Warszawie, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Uczestniczyli w niej reprezentanci szkół z całej Polski którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce w swoich szkołach.
Po uroczystym przemówieniu pani Premier, każdy stypendysta otrzymał dyplom z gratulacjami od Prezesa Rady Ministrów- Beaty Szydło oraz od Minister Edukacji Narodowej- Anny Zalewskiej.  Po uroczystej gali podjęto nas przepysznym poczęstunkiem. Miłym zaskoczeniem była dla nas możliwość porozmawiania  z p. Anną Zalewską.
Wszystkim moim kolegom i koleżankom życzę, by ich trud w poznawaniu świata został również doceniony. Trzymam za Was kciuki”
Poniżej fotografie z Warszawy

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Zdjęcie 4

Piotr Hahn był wyróżniony osobistym spotkaniem z Panią Premier. Dla pozostałych prymusów Opolszczyzny wręczenie stypendiów miało miejsce 28.11.2017 w Opolu.  88 najlepszych uczniów liceów ogólnokształcących i techników otrzymało Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Wśród nich był oczywiście Piotr Hahn i Wiktor Hanko z kl. IV TR. Aby być beneficjentem takiego stypendium, trzeba być najlepszym uczniem w szkole, posiadaczem świadectwa z biało-czerwonym paskiem (które dostaje się przy średniej 4,75) i wykazywać się wybitnymi osiągnięciami w jakiejś dziedzinie. W praktyce po Stypendium Prezesa Rady Ministrów sięgają uczniowie, którzy na świadectwie mają wyłącznie piątki i szóstki (nierzadko z zasadniczą przewagą tych drugich) i zdobywcy laurów na olimpiadach i ogólnopolskich konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych.
A oto fotografie z uroczystości w Opolu

Zdjęcie 5

Zdjęcie 6

Zdjęcie 7

Zdjęcie 8

Zdjęcie 9

Wiktorowi i Piotrowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu nowych umiejętności.

Publikacja: Wtorek, 5 Grudnia 2017r. Godzina: 14:04. Wejść: 569.