Telewizja szkolna TV ZS w Głogówku

Od 2016 roku w Zespole Szkół w Głogówku działa telewizja szkolna. Młodzież uczy się wykorzystywać dostępne technologie teleinformatyczne do tworzenia właściwego produktu medialnego – szkolnych wiadomości TV ZS w Głogówku. Młodzi dziennikarze chętnie zbierają materiały reporterskie, przeprowadzają wywiady i montują programy. Wyrabiają nawyki uważnego obserwowania rzeczywistości i jej komentowania.

Logo

Dnia 23 października br. w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu młodzież spotkała się i nagrała wywiad z piosenkarką i aktorką Anną Karwan.

W dniu 20 listopada br. grupa emitująca wiadomości szkolne wizytowała w TVP S.A. w Warszawie, gdzie poznała infrastrukturę dużego ośrodka medialnego, sposoby przygotowania, montażu i produkcji materiałów telewizyjnych od strony technicznej. Zaskoczeniem dla młodzieży była logistyka na pozór prostych przedsięwzięć organizacyjnych. Wizyta uświadomiła młodzieży, że podstawowym czynnikiem do produkcji materiału filmowego jest ogrom pracy wykwalifikowanego personelu przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu. Uczniowie zwiedzili również Sejm RP i uczestniczyli w wykładzie dotyczącym historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu.

Młodzież uczestnicząca w projekcie uczy się obsługiwać nowoczesny sprzęt audio-wizualny, rozwija umiejętności dziennikarskie i redakcyjne oraz poznaje możliwości oraz zagrożenia wynikające z nieumiejętnego korzystania z mediów. Młodzi dziennikarze wykazują dużo entuzjazmu i kreatywnego myślenia tworząc szkolną kronikę w wersji elektronicznej. Rejestrują życie szkoły, wydarzenia z akademii oraz szkolne wyjazdy. Spędzając wolny czas rozwijają swoje zainteresowania i pasje, uczą się jednocześnie dobrze się bawiąc.

Telewizja szkolna TV ZS w Głogówku - link

Zajęcia odbywają się w ramach projektu "RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA" - kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego - Etap II", dofinansowanego w ramach rządowego "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017".

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Zdjęcie 4

Zdjęcie 5

Publikacja: Środa, 6 Grudnia 2017r. Godzina: 08:33. Wejść: 635.