Targi „NAUKA - PRACA – KARIERA” po raz jedenasty

W piątek 13 kwietnia br. w hali Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Prudniku po raz XI odbywały się Transgraniczne Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości pod hasłem „NAUKA - PRACA – KARIERA”, organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku i Powiat Prudnicki, we współpracy z Opolską Wojewódzką Komendą Ochotniczych Hufców Pracy.

Impreza odbywa się przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej, Europejskiego programu na rzecz zatrudnienia i innowacji społecznych, w ramach Partnerstwa Transgranicznego EURES-T Beskydy pomiędzy Polską, Republiką Czeską i Słowacją, którego cele to m.in. wsparcie dla pracowników przygranicznych, oraz koordynacja działań publicznych służb zatrudnienia z obszaru pogranicza.

Wydarzenie to tradycyjnie okazja do spotkania i wymiany informacji pomiędzy osobami poszukującymi pracy, uczniami zainteresowanymi możliwościami zdobycia wykształcenia pod kątem rozwoju przyszłej kariery zawodowej, z przedstawicielami pracodawców, szkół zawodowych i wyższych uczelni, firm szkoleniowych i instytucji rynku pracy.

Oficjalnego otwarcia targów dokonali wspólnie Starosta Prudnicki - Radosław Roszkowski, Dyrektor PUP w Prudniku - Grażyna Klimko, oraz Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Opolskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP - Tomasz Górny. Obecni byli również: wiceburmistrz Prudnika – Stanisław Hawron, oraz przedstawiciel Poseł na Sejm RP – Katarzyny Czochary.

- Takie spotkania to doskonała okazja do zdobycia informacji o rynku pracy, czy spotkania osób, które mogą pomóc w rozwoju kariery zawodowej. Młodzież, która licznie przybyła na targi może się zapoznać z ofertami edukacyjnymi, pracodawcy mogą znaleźć pracowników, a osoby bezrobotne znaleźć pracę – podkreślała dyrektor prudnickiego PUP, Grażyna Klimko.

- Z wielką radością ponownie spotykam się z Państwem podczas tej, tradycyjnej już imprezy targowej, która tak naprawdę odbywa się już po raz jedenasty, a w LO nr 1 w tej formule - po raz dziewiąty. Cieszę się, że nie słabnie zainteresowanie wystawców, pracodawców, ale także młodzieży, stojącej u progu wyboru przyszłej kariery zawodowej. Rynek pracy zaczyna chłonąć wszystkich dobrze do tego przygotowanych, zarówno wysoko wyspecjalizowaną kadrę, jak i fachowców, którzy są obecnie rozchwytywani – mówił Starosta Prudnicki, Radosław Roszkowski.

- Jest nam, jako OHP, niezmiernie miło,  że mogliśmy wpisać się w tradycję Transgranicznych Targów Pracy, Edukacji I Przedsiębiorczości. Młodzieży życzę efektywnego czerpania informacji o lokalnym rynku pracy, bo m.in. dzięki takim inicjatywom przygotowujecie się przejścia z czasu edukacji do czasu pracy i do wejścia w dorosłe życie. Im bardziej świadome będą wasze wybory, tym łatwiej będzie wam żyć w przyszłości – zaznaczał dyrektor Tomasz Górny z opolskiej komendy wojewódzkiej OHP.

W ramach przedstawienia oferty edukacyjnej licznie reprezentowane były powiatowe placówki oświatowe, w tym: Zespół Szkół Rolniczych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, Zespół Szkół Medycznych, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Prudniku, Zespół Szkół w Głogówku.

- Dzisiaj prezentujemy pierwszą pomoc - typowo przedmedyczną, mamy także stanowisko masażu, oraz kosmetyczki, które również prezentują swoje umiejętności. Zapraszamy wszystkich chętnych do naszej szkoły, w której jest m.in. technikum kształcące w zawodach technika masażysty i ortopedy, oraz różne szkoły policealne – zachęcała jedna z uczennic Zespołu Szkół Medycznych.

2018-04-13

Publikacja: Środa, 18 Kwietnia 2018r. Godzina: 13:52. Wejść: 943.