Nagrody dla zawodników i trenerów KS Obuwnik Prudnik

Podczas odbywającej się w piątek, 27 kwietnia br., XLIX sesji Rady Powiatu delegacja zawodników i trenerów Klubu Sportowego Obuwnik Prudnik otrzymała z rąk Starosty Prudnickiego, Radosława Roszkowskiego i Przewodniczącego Rady, Józefa Janeczki, upominki i nagrody, a także ufundowane przez Powiat komplety dresów, jako wyraz uznania za odniesione przez ostatni rok osiągnięcia.

KS Obuwnik Prudnik reprezentowali: Prezes - Kazimierz Kocik, trener młodzików - Grzegorz Kobyliński, oraz grupa zawodników - Karolina Farasiewicz, Milena Barakońska, Natalia Kociuga, Aleksandra Woźniak, Dominika Byra i Michał Zaremba.
Witając gości, Starosta Radosław Roszkowski przypomniał o sukcesach poszczególnych zawodników:

Karolina Farasiewicz — złoty medal w Halowych Mistrzostwach Europy, Puchar Świata w Salt Lake City — 9. miejsce drużynowo, 33. indywidualnie. Złoty, srebrny i dwa brązowe medale w Mistrzostwach Polski Seniorów;
Milena Barakońska - medale Mistrzostw Polski Seniorów oraz I miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Seniorów, 9 miejsce drużynowo w Pucharze Świata w Berlinie. Złoty, srebrny i dwa brązowe medale w Mistrzostwach Polski Seniorów;
Natalia Kociuga i Aleksandra Woźniak — złote medale Halowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych w drużynie, II miejsce drużynowo na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży;
Dominika Byra — srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w drużynie (2018);
Michał Zaremba — brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodzików z 2018 r.
Paulina Pintak — złoty medal Halowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych w drużynie i złoty medal indywidualnie, II miejsce drużynowo na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
Weronika Święcka — złoty medal Halowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych w drużynie i srebrny medal indywidualnie, II miejsce drużynowo na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Dodał, że trenerami wymienionych zawodników są: Prezes KS Obuwnik - Kazimierz Kocik, oraz Grzegorz Kobyliński, trener młodzików.

- Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich wymienionych. Pamiętajmy, że łucznictwo jest sportem olimpijskim i wszystkie zdobyte w nim triumfy mają swój wymiar i duże znaczenie. Nie jest to sport niszowy, ale ogólnoświatowy – mówił Starosta Prudnicki.

Dziękując za przyznane wyróżnienia prezes Obuwnika, Kazimierz Kocik przypomniał, że w ostatnim czasie sukcesy sportowe odnosili też inni zawodnicy, którzy nie mogli być tego dnia obecni: Dominika Koszańska, Olimpia Kowszyn, Kacper Baurowicz, Wojciech Kocik, Kasper Helbin, Damian Suchiński, Rafał Jaślar. Dodał, że część, m.in. Paulina Pintak oraz Weronika Święcka, wyjechała na Międzynarodowe Zawody Łucznicze „Nadzieje Olimpijskie" we Lwowie.

- Bardzo dziękujemy za docenienie naszych starań. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc lokalnych władz samorządowych, które nas wspierają i doceniają naszą pracę. Będziemy godnie reprezentować barwy klubu i powiatu. Niektórzy zawodnicy rywalizują teraz we Lwowie, na zawodach „Nadziei Olimpijskich”. Z tymi nadziejami wiążemy przyszłość klubu – mówił prezes KS Obuwnik Prudnik.

2018-04-27

Publikacja: Środa, 2 Maja 2018r. Godzina: 14:58. Wejść: 1142.