Uczennice I LO w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie

Klaudia Chmielowska i Agata Mazurek - uczennice klasy drugiej z I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku znalazły się w gronie finalistów II edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie.

W czwartek 12 kwietnia 2018 r. na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie odbył się finał II edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Klaudia Chmielowska i Agata Mazurek, jako finalistki olimpiady, już dzisiaj są uprawnione do przyjęcia na studia na kierunku „Nauki o Rodzinie” na Uniwersytecie Warmińsko–Mazurskim, z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego. Opiekunem merytorycznym uczennic była mgr Maria Boczarska.

Olimpiada przebiegała w trzech etapach: szkolonym, okręgowym i centralnym. Do etapu centralnego, zgodnie z regulaminem olimpiady, zostało zakwalifikowanych 10 dwuosobowych zespołów, które osiągnęły najwyższe wyniki, z 16 województw. Wśród nich znalazło się województwo opolskie, które reprezentował nasz zespół.

Na etapie okręgowym uczennice przedstawiły prezentację pod tytułem „Przemoc domowa – oznaką siły czy słabości?”. Uzyskały największą liczbę punktów i zostały rekomendowane do etapu centralnego. Celem głównym olimpiady było promowanie życia rodzinnego, oraz wartości rodziny we współczesnym świecie. Poruszane były różne problemy współczesnych rodzin, oraz zagrożenia życia rodzinnego. Wiek rozwojowy młodzieży ponadgimnazjalnej sprzyja wnioskowaniu, uogólnianiu i refleksji. To z kolei pozwala na wyrażanie osobistych sądów i opinii, na kształtowanie postaw, które są celem wychowania. Klaudia i Agata osiągnęły wysoki wynik. Udział w olimpiadzie dał im możliwość zdobycia wiedzy, która pozwoli lepiej kształtować własną rodzinę i stale podnosić jakość jej życia.

Autor: Maria Boczarska

Na zdjęciu (od lewej): Klaudia Chmielowska, Maria Boczarska i Agata Mazurek

2018-05-15

Publikacja: Wtorek, 15 Maja 2018r. Godzina: 12:25. Wejść: 593.