Uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Głogówka zwyciężyli w zawodach „Adwokat Cup”

Turniej w piłce nożnej Szkół Specjalnych oraz Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z województwa opolskiego odbył się 18 maja br. w Kluczborku. Zorganizowano go z okazji 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej, oraz 65-lecia Izby Adwokackiej w Opolu.

Rozgrywki odbyły się na stadionie II-ligowego MKS-u Kluczbork, na wzór prawdziwych piłkarskich Mistrzostw Świata. Uczestniczyło w nich 15 drużyn, które występowały w strojach reprezentacyjnych poszczególnych państw.

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Głogówka wystąpił w mistrzostwach w barwach Danii. Drużyna - w składzie P. Korba, P. Woźniak, B. Glomb, A. Witek, D.Witek, T.Lemka, K. Smuda, P.Łukaszów - prowadzona przez trenera J. Staluszkę, nie dała rywalom szans, wygrywając wszystkie mecze. W grupie zwyciężyła ekipy z Głubczyc i Leśnicy, w ćwierćfinale Grodków, następnie w półfinale Kędzierzyn-Koźle (aż 8:0). W meczu o puchar „mundialu"  3:0 pokonała zespół Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Prudnika (Francja). Trzecie miejsce w zawodach zajął Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nysie (Brazylia). Najlepszym zawodnikiem turnieju został Piotr Łukaszów z drużyny z Głogówka.

„Byliśmy świadkami niesamowitego spektaklu piłkarskiego, zaangażowanie drużyn, ich wola walki o zwycięstwo zapierała dech w piersiach. Kibice fantastycznie wspierali wszystkich piłkarzy. Poziom gry, zastosowane techniki oraz dynamika przebiegu meczy wprowadzała nas w osłupienie. Bez wątpienia bramkarze, obrońcy i napastnicy w meczach dali z siebie wszystko" - napisali w relacji organizatorzy z Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu.

Nagrodą dla zwycięzców będzie wyjazd na Stadion Narodowy do Warszawy na mecz Reprezentacji Polski. Zdobywcy drugiego miejsca w turnieju „Adwokat Cup” obejrzą na żywo spotkanie TS Wisły Kraków, a trzeciego - mecz Odry Opole.

2018-05-18

Publikacja: Poniedziałek, 28 Maja 2018r. Godzina: 12:45. Wejść: 416.