Joachim Mazur - wspomnienie

W piątek 15 czerwca 2018 r. na Cmentarzu Komunalnym w Białej pożegnano śp. Joachima Mazura, byłego Radnego oraz Wicestarostę Powiatu Prudnickiego.

Joachim Mazur odszedł 8 czerwca br. Był wieloletnim, powszechnie cenionym samorządowcem Ziemi Prudnickiej. W latach 1998-2014 zasiadał w Radzie Powiatu Prudnickiego, a w latach 1999-2006 pełnił funkcję Wicestarosty Prudnickiego. Był jedną z pierwszych osób wyróżnionych Odznaką Honorową Powiatu Prudnickiego.

Urodził się 13 września 1939 r. w Białej. Po ukończeniu szkoły podstawowej i średniej podjął studia na Politechnice Szczecińskiej, które ukończył w 1963 r. uzyskując tytuł mgr. inż. elektryka.
W lutym 1964 r. rozpoczął pracę w Zakładach Przemysłu Bawełnianego w Prudniku, w których był zatrudniony przez ponad 28 lat - do lipca 1992 r. Karierę zawodową kontynuował w Spółdzielni Inwalidów PIONIER w Prudniku, do końca 1998 r., między innymi jako Prezes tejże Spółdzielni.
Był aktywnym działaczem Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim od momentu powstania tej organizacji. Z ramienia Komitetu Wyborczego Mniejszości Niemieckiej został wybrany w 1998 r. radnym powiatowym, a następnie współtworzył struktury powiatowe na ziemi prudnickiej.

- Odejście każdego człowieka jest stratą, przede wszystkim dla rodziny. Bywają jednak i takie pożegnania, kiedy grono okrytych żałobą i smutkiem jest daleko szersze. Te słowa można odnieść w całej pełni do osoby śp. Joachima. (...) Dał się poznać jako człowiek stawiający na pierwszym miejscu dobro Powiatu, a także lokalnej społeczności. Przyczynił się do rozwoju, wzrostu znaczenia i dobrego funkcjonowania Starostwa Powiatowego, sprawując swoją misję z oddaniem i poświęceniem. (...) Odszedł niespodziewanie. Nagła śmierć wyrwała go z naszych szeregów jeszcze w pełni sił. Dzisiejszy udział tak licznie zgromadzonych osób świadczy o wielkim szacunku i uznaniu, jakim go darzono – mówił podczas ceremonii pogrzebowej Przewodniczący Rady Powiatu Prudnickiego, Józef Janeczko, żegnając Zmarłego w imieniu Rady Powiatu, Zarządu Powiatu, a także pracowników Starostwa.

- Współpracownicy i pracownicy zapamiętają Pana Joachima, jako człowieka rzetelnego, życzliwego i serdecznego. Dał się poznać jako dobry i kompetentny przełożony. Miał dobre kontakty z pracownikami, bezinteresownie służył radą i pomocą. Chętnie przyjmował uwagi, ze spokojem je analizował i udzielał rzeczowej odpowiedzi i propozycji. Zasłużył na nasz szacunek, wdzięczność i serdeczną pamięć - wspomina pracownik Starostwa, Waldemar Janocha.

Wierzymy, że śp. Joachim Mazur pozostanie we wdzięcznej pamięci współpracowników oraz mieszkańców powiatu prudnickiego.

Cześć Jego pamięci!

2018-06-18

Joachim Mazur; 1939 - 2018

Publikacja: Poniedziałek, 18 Czerwca 2018r. Godzina: 15:30. Wejść: 598.