Konkurs "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2018"

Nie tylko eksperci, ale również mieszkańcy wybiorą Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego. X edycję konkursu ogłosił Zarząd Województwa Opolskiego. Laureatów w kategoriach „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2018” oraz „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego Dziesięciolecia” poznamy 26 września br.

Rynki, parki, tereny rekreacyjno-wypoczynkowe, place, ulice, obiekty użyteczności publicznej, to tylko niektóre inwestycje, które mogą ubiegać się o tytuł najpiękniejszej przestrzeni. Konkurs ma na celu nie tylko wyróżnić tych, którzy mieli dobry pomysł na upiększenie swojego otoczenia, ale co najważniejsze – promowanie takich działań.

W konkursie mogą wziąć udział jednostki samorządu terytorialnego, stowarzyszenia, fundacje, lokalne grupy działania, realizujące zadania publiczne, inwestorzy lub projektanci zgłaszanej realizacji czy jednostki samorządu zawodowego architektów, urbanistów lub inżynierów budownictwa.
Do konkursu mogą zostać zgłoszone przedsięwzięcia zrealizowane do 31 maja br., a zgłoszenia można nadsyłać do końca lipca.

Dziesiąta edycja konkursu będzie miała wyjątkowy charakter.
– Chcemy zachęcić do głosowania również tych, którzy przez te ostatnie 10 lat obserwują zmiany. Z uwagi na jubileusz przygotowujemy głosowanie internetowe dla mieszkańców, którzy mogą wskazać na jedno z 17 najpiękniejszych do tej pory nagrodzonych miejsc. Drugie głosowanie internetowe będzie dotyczyło tegorocznych zgłoszeń – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Głosowanie mieszkańców na projekty dopuszczone do głosowania odbędzie się w terminie od 29 sierpnia do 12 września 2018 r.
Obok głosowania internetowego na „Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego 2018” oraz na „Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego Dziesięciolecia”, swojego wyboru dokona profesjonalne jury. To główna część konkursu.

Informacje na temat konkursu oraz głosowania internetowego dostępne są:
- na stronie internetowej www.przestrzen.opolskie.pl
- pod nr tel. 77 44 82 135.

2018-07-06

Plakat NPPWO 2018

Publikacja: Piątek, 6 Lipca 2018r. Godzina: 16:20. Wejść: 684.