Modernizujemy i rozbudowujemy szpital powiatowy

Przy wsparciu funduszy zewnętrznych i dzięki dokapitalizowaniu przez Powiat kwotą 5 mln zł, spółka Prudnickie Centrum Medyczne S.A. realizuje szereg projektów i inwestycji, celem poprawy jakości obsługi pacjentów, oraz warunków pracy personelu szpitala powiatowego.

Aktualnie trwa przebudowa bloku operacyjnego i wykonanie centralnej sterylizatorni (wartość tej inwestycji to ponad 3 mln 470 tys. zł). W tym roku otwarte zostało wykonane wewnątrz budynku przejście do tomografu komputerowego bezpośrednio z budynku szpitalnego, wraz ze specjalistyczną windą, umożliwiającą transport pacjentów na badania rentgenowskie lub tomograficzne. Wcześniej utworzony został jeden dział diagnostyki obrazowej, skupiający pracownię tomograficzną i przeniesioną do nowych pomieszczeń pracownię rentgenowską (na adaptację obiektu dla otwartej w 2010 r. pracowni tomografii oraz zakup tomografu pozyskano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego blisko 1 mln zł).

W 2017 r. zawarto umowy o dofinansowanie dwóch projektów, jakie będą realizowane do roku 2020. Pierwszy, dotyczący „Poprawy usług medycznych w zakresie opieki nad osobami starszymi, w tym z niepełnosprawnościami (…)”, o wartości ponad 1 mln 430 tys. zł, uzyskał ponad 1,2 mln zł dofinansowania z RPO WO na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Również w ramach RPO WO na lata 2014-2020 dofinansowano kwotą ponad 830 tys. zł ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizację przez PCM S.A. „Kompleksowego programu poprawy jakości opieki nad matką i dzieckiem (…)”.

W latach poprzednich w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego zrealizowano:
- zakup i wyposażenie specjalistycznego ambulansu na potrzeby ratownictwa medycznego (wartość zadania: 420 tys. zł, dofinansowanie: 315 tys. zł);
- wyposażenie sal operacyjnych (wartość zadania: 328 tys. zł, dofinansowanie: 259 tys. zł);
- zakup mammografu (wartość inwestycji: 320 tys. zł, dofinansowanie: 240 tys. zł);
- zakup i wdrożenie systemu informatycznego (wartość projektu: 434 tys. zł, dofinansowanie: 330 tys. zł).
W ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko dokonano zakupu ambulansów na potrzeby ratownictwa medycznego (wartość zadania: 1 mln 270 tys. zł, dofinansowanie: 1 mln zł). Obecnie PCM S.A. posiada dwie karetki podstawowe oraz dwie specjalistyczne.

Na położonej przy szpitalu działce, przekazanej przez Gminę, Zarząd Powiatu planuje budowę nowoczesnego Zakładu Opiekuńczo Leczniczego, świadczącego opiekę długoterminową dla seniorów i spełniającego oczekiwania pacjentów na poziomie godnym XXI w.

tomograf

winda - łącznik

ZOL - wizualizacja 01

ZOL - wizualizacja 02

ZOL - wizualizacja 03

ZOL - wizualizacja 04

ZOL - wizualizacja 05

Publikacja: Czwartek, 18 Października 2018r. Godzina: 18:23. Wejść: 522.