Baner Dzienniki Urzędowe Baner Biuro Rzeczy Znalezionych Baner Wzory formularzy i wniosków Baner Strona 1 LO Baner Strona CKZIU Baner Strona ZSR Baner Strona ZS Głogówek Baner Strona SOSW Prudnik Baner Strona SOSW Głogówek Baner Strona Poradnia Prudnik Baner Strona Fundusze Europejskie

Tutaj jestes: Strona główna / Aktualności

Aktualności

Wielki sukces piłkarek Rolnika B. Głogówek

Turniej Final Four ekstraligi kobiet w futsalu, w randze Mistrzostw Polski, rozegrano w dniach 2-3 marca w Krakowie. Bardzo udanie zaprezentowały się w nim zawodniczki z Głogówka, zdobywając tytuł wicemistrzowski.

W zawodach wzięły udział cztery najlepsze drużyny w kraju: AZS Uniwersytet Jagielloński Kraków (obrońca tytułu MP), AZS Uniwersytet Adama Mickiewicza Poznań, Wanda Słomniczanka Słomniki i LKS Rolnik B. Głogówek. Za głównych faworytów do walki o złoto w finale uważano zespoły z Krakowa i Poznania. Przed turniejem zawodniczki z Głogówka przyznawały jednak, że znalezienie się w najlepszej czwórce rozgrywek było wypełnieniem "planu minimum" i zapowiadały walkę o medal.

W sobotnim meczu półfinałowym zmierzyły się z wyżej notowanym zespołem AZS UAM Poznań. Rolniczki po niezwykle emocjonującym, zwłaszcza w drugiej połowie, spotkaniu pokonały rywalki z Wielkopolski (2-1), rozstrzygając losy meczu w ostatnich 10 minutach. Tytuł najbardziej wartościowej zawodniczki spotkania organizatorzy przyznali bramkarce Rolnika, Magdalenie Relidze. W drugim półfinale AZS UJ Kraków wysoko wygrał z drużyną Wandy Słomniczanka (5-1).

W niedzielnym finale głogówczanki ambitnie stawiały czoło głównemu faworytowi do złota, zwłaszcza w początkowej fazie meczu sprawiając drużynie AZS UJ Kraków wiele problemów. Zespół spod Wawelu miał sporo szczęścia w sytuacji, kiedy za faul w sytuacji sam na sam jedna z zawodniczek AZS-u otrzymała jedynie żółtą, zamiast czerwonej kartki. Dodatkowo to krakowianki dość szczęśliwie objęły prowadzenie w 9. minucie spotkania, po przypadkowym rykoszecie przy uderzeniu w kierunku bramki drużyny głogóweckiej. W chwilę później Rolniczki odpowiedziały wprawdzie golem wyrównującym ze stałego fragmentu gry, ale kolejne trafienie (w 13. minucie) należało do rywalek, które z upływem czasu złapały swój rytm gry. Więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło, zatem to krakowianki, po zwycięstwie 2-1, mogły świętować zdobycie mistrzostwa kraju (już po raz czwarty). W spotkaniu o brązowy medal MP również górą była drużyna z Małopolski - Wanda Słomniczanka Słomniki pokonała AZS UAM Poznań 4-1 (3-0).

Mimo, że finałowej konfrontacji Rolniczki musiały uznać wyższość krakowianek, tytuł wicemistrzowski jest wielkim sukcesem. Również postawa drużyny w całym turnieju spotkała się z dużym uznaniem obserwatorów. Doceniano solidność i dyscyplinę taktyczną, oraz grę zarówno formacji defensywnej, jak też w ataku.
Indywidualnie także wyróżniona została zawodniczka Rolnika B. Głogówek, Daria Kasperska, wybrana do najlepszej piątki turnieju finałowego.

Rolnik B. Głogówek na turnieju Final Four 2018/2019: Magdalena Religa, Monika Jaksy, Beata Kiersztajn, Emilia Pawłowska, Ewa Duda, Ola Misiak, Ilona Kujawska, Kinga Ejzel, Ola Sobkowicz, Aleksandra Dubiel, Anita Buchta, Natalia Wojdyło, Katarzyna Kelner, Daria Kasperska. Trener Anna Wójcik.