Odznaczenie państwowe dla Marzanny Zawadzkiej-Ciępki

Pedagog szkolny Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku, pełniąca również funkcję Wojewódzkiego Koordynatora Młodzieżowego Wolontariatu „Klubów Ośmiu”, otrzymała w dniu 5 marca br. Brązowy Krzyż Zasługi, nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Marzanna Zawadzka-Ciępka odebrała odznaczenie z rąk Wojewody Opolskiego Adriana Czubaka, podczas uroczystej gali wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych, która odbyła się w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. Prezydent Andrzej Duda przyznał prudniczance Brązowy Krzyż Zasługi w uznaniu jej wieloletniej działalności społecznej i charytatywnej.

Jako pedagog szkolny oraz opiekun „Powiatowego Klubu Ośmiu" przy Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku, a także Wojewódzki Koordynator Młodzieżowego Wolontariatu „Klubów Ośmiu” na Opolszczyźnie, Marzanna Zawadzka-Ciępka od lat aktywnie współpracuje z prowadzącą działalność w całej Polsce stołeczną Fundacją „Świat na TAK” i popularyzuje wśród młodzieży idee wolontariatu, zakładając „Kluby Ośmiu” w szkołach na terenie województwa.
Walnie przyczyniła się do organizacji w Prudniku w czerwcu 2016 r. XXII Finału Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych" oraz sukcesu całego przedsięwzięcia.

Jest współautorką i realizatorem projektów edukacyjno-profilaktycznych („Życie pełne BLASKU”; „Razem dla bezpieczeństwa - kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego”), których celem jest m.in. wdrażanie i prowadzenie licznych działań edukacyjnych metodą twórczej profilaktyki, zapobiegających zachowaniom ryzykownym wśród osób młodych. Ponadto prowadzi działalność innowacyjną w zakresie rozwijania umiejętności psychologicznych, społecznych i prospołecznych uczniów oraz wychowanków. Jako opiekun „Powiatowego Klubu Ośmiu” przy ZSR w Prudniku koordynuje stały wolontariat prowadzony przez wolontariuszy w różnych placówkach i instytucjach na terenie naszego powiatu.

Jej aktywna działalność społeczna i charytatywna w niesieniu bezinteresownej pomocy osobom potrzebującym w Powiecie Prudnickim niejednokrotnie już była doceniana. M.in. z inicjatywy władz powiatowych w październiku 2016 r. otrzymała ona nagrodę w postaci statuetki „Róży Pogranicza", przyznaną przez Kapitułę Róży Pogranicza.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia i życzymy sił do dalszej pracy na rzecz potrzebujących!

2019-03-05

Publikacja: Środa, 6 Marca 2019r. Godzina: 15:08. Wejść: 867.