Zaproszenie na bezpłatne badania mammograficzne

W dniach 16, 17 i 18 kwietnia br. w Powiecie Prudnickim będą przeprowadzane bezpłatne badania mammograficzne, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Często Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny LUX MED. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie oczekiwała na Panie w miejscowościach:

Prudnik –  16 kwietnia 2019
w godzinach od 8.00 do 16.00, przy markecie Kaufland, ul. Wiejska 4;

Głogówek – 17 kwietnia 2019

w godzinach od 10.00 do 16.00, przy Ośrodku Kultury, ul. Batorego 10;

Biała – 18 kwietnia 2019
w godzinach od 9.00 do 15.00, przy Gminnym Centrum Kultury, ul. Prudnicka 35.

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także:
• nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
• lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania, prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz
Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL. Prosimy o przygotowanie dowodu osobistego przed połączeniem telefonicznym. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

Wszystkie Panie uczestniczące w badaniu otrzymają prezent w postaci próbek kosmetyków.

Do pobrania: Ulotka informacyjna - mammografia (plik PDF)

Publikacja: Piątek, 15 Marca 2019r. Godzina: 12:37. Wejść: 750.