Podejmij wyzwanie i usamodzielnij się w mieszkaniu chronionym

Mieszkanie chronione to lokal mieszkalny, którego warunki mają za zadanie przygotować osoby w nim mieszkające do prowadzenia samodzielnego życia, uczestnictwa w życiu społecznym i ułatwić integrację społeczną.

Jest to jedno z zadań jakie realizuje Powiat Prudnicki w ramach  projektu pn. " Bliżej Rodziny i Dziecka - wsparcie rodzin przeżywających problemy opiekuńczo - wychowawcze oraz wsparcie pieczy zastępcze - II edycja".

Osoba pełnoletnia opuszczająca np. placówkę opiekuńczo-wychowawczą lub rodzinę zastępczą  będzie mogła nauczyć się samodzielnego funkcjonowania w codziennym życiu w nowo wyremontowanym mieszkaniu, które składa się z 3 osobnych pokoi -salonu połączonego z kuchnią , łazienki i pomieszczenia gospodarczego.

Obecnie dostarczane jest wyposażenie mieszkania: meble do pokoi oraz kuchni, sprzęt RTV i AGD (telewizory, kuchenka mikrofalowa, kuchnia elektryczna, lodówka, wyposażenie kuchni (sztućce, talerze, miski, garki itp.,) łóżka, pościel i wszystkie niezbędne wyposażenie.

Przygotowaniem do samodzielnego życia zajmą się specjaliści z różnych dziedzin: pracownik socjalny, psycholog, terapeuta, opiekun mieszkania. Specjaliści nadzorują funkcjonowanie osoby mieszkającej   mieszkaniu chronionym. Specjaliści dają takiej osobie wskazówki, porady, towarzyszą przy wykonywaniu zwykłych codziennych obowiązków, uczą planowania budżetu i wydatków domowych, dbałości o własne sprawy.

Osoby zainteresowane zapoznają się z wnioskiem o przyznanie pomocy w formie pobytu w mieszkaniu chronionym oraz wytycznych dotyczących procesu usamodzielnienia zachęcamy do kontaktu z pracownikami PCPR w Prudniku tel. 77 436 91 25

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Publikacja: Poniedziałek, 25 Marca 2019r. Godzina: 14:25. Wejść: 330.