XI Transgraniczne Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości „Nauka – Praca – Kariera” za nami

Ponad pięćdziesięciu wystawców zaprezentowało swoją ofertę podczas XI edycji Transgranicznych Targów Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości „Nauka – Praca – Kariera”, które odbyły się 5 kwietnia br. w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku.

Cykliczne wydarzenie tradycyjnie już jest okazją do spotkania pomiędzy: młodzieżą - szukającą informacji pomocnej w planowaniu ścieżki edukacji, a następnie w wyborze drogi rozwoju zawodowego, przedstawicielami szkolnictwa ogólnokształcącego i zawodowego, szkół wyższych oraz firm szkoleniowych, a także przedsiębiorcami, którzy mogą zaprezentować oferty pracy. Jak przystało na imprezę przywołującą swój transgraniczny charakter, wśród tych ostatnich nie zabrakło przedstawicieli firm z Republiki Czeskiej. Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały prowadzone przez Powiat placówki: Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku, Zespół Szkół w Głogówku, oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Prudniku. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Prudniku zachęcali do podjęcia służby w tej formacji.
Od lat w targach uczestniczą również instytucje rynku pracy. W tym roku gościliśmy m.in. urzędy pracy z Nysy, Głubczyc, Opola czy Katowic. Po raz kolejny współorganizatorem imprezy była także Komenda Wojewódzka Ochotniczych Hufców Pracy w Opolu, prowadząca na naszym terenie Młodzieżowe Centrum Kariery.

Podczas oficjalnego otwarcia imprezy Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Prudniku Grażyna Klimko, przypomniała o obchodzonej w tym roku setnej rocznicy powołania do życia publicznych służb zatrudnienia – 27 stycznia 1919 r. marszałek Józef Piłsudski podpisał dekret o powstaniu państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami.
W imieniu Starosty Prudnickiego gości oraz wystawców powitała Sekretarz Powiatu Agnieszka Zagórska, wyrażając nadzieję, że jak co roku targi przyniosą wymierne efekty dla odwiedzających.
Reprezentujący OHP Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, Tomasz Górny, zwrócił uwagę na duże zainteresowanie targami ze strony odwiedzających, którzy licznie przybyli do hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku. Przypomniał o również przypadającym w tym roku 10-leciu działalności opolskiej OHP. Na ręce Grażyny Klimko przekazał list gratulacyjny Komendanta Wojewódzkiego OHP w Opolu, w związku z jubileuszem publicznych służb zatrudnienia.
Wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka, podkreślał, że impreza należy do tych cennych inicjatyw, które starają się zaktywizować młode pokolenie, wskazując odpowiednie kierunki przyszłego rozwoju zawodowego.
Okolicznościowy list do uczestników targów skierowała również Poseł na Sejm RP, Katarzyna Czochara.
Podziękowania dla Starosty Prudnickiego, za wsparcie okazane Polskiemu Komitetowi Pomocy Społecznej, przekazała Czesława Brożek, Prezes Zarządu Rejonowego PKPS w Prudniku.

2019-04-05

Publikacja: Piątek, 5 Kwietnia 2019r. Godzina: 14:17. Wejść: 557.