Kolejne spotkanie środowisk pracujących na rzecz osób niepełnosprawnych

W czwartek 13 czerwca 2019 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Prudniku zorganizowano kolejne spotkanie środowisk pracujących na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu powiatu.

Powiat Prudnicki jest rozwojową przestrzenią aktywności społecznej i integracji środowisk działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Rozmawiano o zrealizowanych dotychczas działaniach oraz o wspólnych projektach na przyszłość
Zaproszonych gości powitał Wicestarosta Prudnicki - Janusz Siano. Podkreślił wagę opinii reprezentantów instytucji i środowisk w planowanych przez Powiat Prudnicki przedsięwzięciach na rzecz poprawy warunków życia, optymalnego wykorzystania dofinansowań, likwidacji barier oraz integracji osób niepełnosprawnych.
Przeor Klasztoru Ojców Bonifratrów - O. Eugeniusz Kret OH przekazał informację na temat utworzenia warsztatów terapii zajęciowej, w tym przyczyn zmiany terminu utworzenia warsztatu oraz nowych planów w tej mierze.
Kierownik PCPR - Jolanta Barska zapoznała gości z wynikami zrealizowanych dotychczas projektów wspierających i promujących środowiska osób niepełnosprawnych oraz współpracę na ich rzecz. Przedstawiła kalendarz wydarzeń odbywających się w powiecie oraz planowanych imprez z udziałem osób niepełnosprawnych. Uczestnicy spotkania pracowali nad koncepcją mającego się odbywać we wrześniu przeglądu twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych, dyskutowano również o zbliżającym się, zaplanowanym na 18 czerwca br. przeglądzie przestrzeni miejskiej w Prudniku, z udziałem Starosty i Burmistrza oraz osób dotkniętych różnego rodzaju niepełnosprawnościami, w szczególności ruchowymi, z perspektywy barier architektonicznych.
Cennym głosem były wypowiedzi seniorów odnośnie koncepcji struktury funkcjonowania domów pomocy społecznej.
Małgorzata Kogut z PCPR przedstawiła aktualny stan realizacji wniosków o dofinansowania ze środków PFRON. Szczególne miejsce poświęcono możliwościom wsparcia finansowego w ramach pilotażowego programu "Aktywny samorząd", w ramach którego do 31.08.2019 r. można jeszcze składać wnioski o dofinansowania w zakresie różnych zadań.
Wszystkim uczestnikom spotkania składamy serdeczne podziękowania za dzielenie się wiedzą i udział w budowaniu wspólnej, aktywnej społeczności integrującej osoby oraz środowiska działające na rzecz osób niepełnosprawnych.

Tekst: PCPR w Prudniku
Foto: Starostwo Powiatowe, PCPR w Prudniku

2019-06-13

Publikacja: Wtorek, 18 Czerwca 2019r. Godzina: 12:08. Wejść: 438.