Ustalenie kierunków współpracy Powiatu Prudnickiego z PWSZ w Nysie

Wdrażanie programów nauczania obsługi dronów i wizyty studyjne wykładowców nyskiej PWSZ w prudnickich szkołach średnich, praktyczne kształcenie zawodowe dla studentów pielęgniarstwa w szpitalach i placówkach służby zdrowia, współpraca przy organizacji imprez kulturalnych i zawodów sportowych - te i inne partnerskie przedsięwzięcia zrealizują wspólnie Powiat Prudnicki i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie.

Przedstawiciele PWSZ gościli w Prudniku w dniu 26 czerwca br. W rozmowach, w trakcie których wypracowano szczegółowe kierunki oraz harmonogram współpracy pomiędzy nyską uczelnią a Powiatem Prudnickim i prowadzonymi przez niego szkołami, ze strony PWSZ uczestniczyli: Prorektor do spraw nauki i rozwoju - dr Tomasz Drewniak, oraz Koordynator ds. współpracy z otoczeniem społecznym - dr inż. Piotr Bernat. Powiat Prudnicki reprezentowali: Starosta Radosław Roszkowski, Wicestarosta Janusz Siano, Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia - Anna Wojtczak.
Jak ustalono, przyszłe wspólne działania to m.in.: wdrażanie do programów nauczania technologii oraz obsługi dronów, wizyty studyjne wykładowców nyskiej uczelni w powiatowych szkołach, uczestnictwo uczniów powiatowych placówek w Nyskim Festiwalu Nauki (wrzesień br.).
Pozostałe formy współpracy Powiatu Prudnickiego z nyską uczelnią przewidują m.in. prowadzenie kształcenia praktycznego studentów kierunku pielęgniarskiego w Prudnickim Centrum Medycznym, Szpitalu Powiatowym w Białej, przychodniach lekarskich na terenie powiatu, czy wykorzystanie potencjału nyskiej PWSZ w  kształtowaniu przestrzeni i jakości życia w powiecie prudnickim – poprzez opracowanie koncepcji rewitalizacji przestrzeni Prudnika i Głogówka w trakcie zorganizowanych warsztatów studenckich, a następnie przeprowadzenie konkursu na najlepsze prace, które w przyszłości mogłyby posłużyć za podstawę realizacji konkretnych projektów. Planowana jest również wspólna organizacja imprez kulturalnych i sportowych.
Jak zauważają przedstawiciele PWSZ w Nysie, około 10 proc. studentów tej uczelni pochodzi z terenu powiatu prudnickiego, przy czym zakładane jest zwiększenie tego udziału w przyszłości.

2019-06-26

Publikacja: Piątek, 28 Czerwca 2019r. Godzina: 08:41. Wejść: 792.