Zapraszamy do głosowania na nasze propozycje w konkursie „NAJLEPSZA PRZESTRZEŃ PUBLICZNA WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO 2019”

11 edycja prestiżowego konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego właśnie wystartowała. To okazja do pokazania, jak pięknieje nasz region, a przestrzeń wokół nas staje się bardziej przyjazna dla mieszkańców.

Głównym celem konkursu jest promocja dobrych wzorów zagospodarowania przestrzeni publicznych poprzez nagrodzenie najlepszych realizacji w zakresie kształtowania ładu przestrzennego, przyczyniających się do lepszego życia mieszkańców .

Powiat Prudnicki zgłosił do konkursu dwie lokalizacje:

• Centrum usług społecznych Powiatu Prudnickiego

Jest to teren, na którym na rzecz mieszkańców świadczone są usługi publiczne związane z administracją, oświatą, sportem i rekreacją, oraz zdrowiem. Na powierzchni kilkuset metrów kwadratowych znajdują się: Starostwo Powiatowe w Prudniku, Zespół Szkół Rolniczych, powiatowy kompleks sportowy. Dodatkowo, w odległości ok. 150 metrów od Starostwa mieści się siedziba Prudnickiego Centrum Medycznego, świadczącego usługi medyczne dla mieszkańców powiatu prudnickiego oraz ościennych.

Zmodernizowano i odpowiednio przystosowano do potrzeb społeczeństwa, w tym osób niepełnosprawnych, budynek Starostwa Powiatowego, tak by mógł skuteczniej świadczyć usługi publiczne.

Stworzono nowoczesne zaplecze dla uczniów znajdującego się w sąsiedztwie Zespołu Szkół Rolniczych. W ramach realizowanych przez Powiat Prudnicki projektów powstały m.in.: nowoczesna pracownia gastronomiczna, place manewrowe do praktycznej nauki jazdy pojazdami rolniczymi.

Kompleks sportowy „Orlik” stanowi bogatą bazę sportową, na którą składają się: boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, wielofunkcyjne boisko o nawierzchni poliuretanowej do siatkówki i koszykówki wraz z szatniami, oraz gruntownie zmodernizowane boisko trawiaste (nowa nawierzchnia, drenaż, ogrodzenie, piłko-chwyty, trybuny dla kibiców, oraz ławki dla rezerwowych). Infrastrukturę sportową uzupełnia składająca się z 10 elementów do ćwiczeń siłownia zewnętrzna.

• Muzeum wiejskie „Farska Stodoła” w Biedrzychowicach

Muzeum powstało w starej stodole, którą wyremontowano, a pomieszczenia zostały zaadaptowane na potrzeby mini-muzeum wiejskiego. Zobaczyć tam można pełne wyposażenie dawnego śląskiego domu bogatego w sprzęty użytkowe, meble, naczynia stołowe i artykuły gospodarstwa domowego oraz stroje regionalne noszone przez ówczesnych mężczyzn i kobiety. Na ścianach powieszono archiwalne fotografie z lat 1876-1935. W muzeum można zobaczyć także stare maszyny i narzędzia używane niegdyś do prac rolniczych.

Głosować będzie można w terminie od 11.09.2019 r. do 18.09.2019 r. na stronie internetowej www.przestrzen.opolskie.pl

Należy oddać 3 głosy w kategoriach:
1. Najlepszy Obiekt Użyteczności Publicznej 2019
2. Najlepsza Przestrzeń Publiczna 2019
3. Najlepsza Europrzestrzeń Publiczna*

*W ostatniej kategorii - Najlepsza Europrzestrzeń Publiczna - znajdują się nasze propozycje.
Nie ma możliwości pominięcia głosowania w dwóch wcześniejszych kategoriach.

Ogłoszenie wyników konkursu planowane jest na październik br. Nagrody mają charakter honorowy – laureat nagrody głównej otrzymuje pamiątkową tablicę do umieszczenia w miejscu uhonorowanej realizacji. Dodatkowo okolicznościowymi upominkami obdarowani zostaną internauci, którzy wzięli udział w głosowaniu i najtrafniej uzasadnili swoje wybory.

Zachęcamy wszystkich do zagłosowania na zgłoszone przez nas lokalizacje.

2019-09-11

;

Publikacja: Środa, 11 Września 2019r. Godzina: 09:21. Wejść: 391.