XIX Powiatowe Spotkania Gospodarcze

Wczoraj (17.10.2019 r.) odbyły się organizowane cyklicznie, już XIX Powiatowe Spotkania Gospodarcze, organizowane przez Starostwo Powiatowe oraz Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku.

Kilkudziesięciu przedsiębiorców przybyło do prudnickiego Hotelu „OAZA”, przywitali ich Starosta Prudnicki - Radosław Roszkowski, gościnnie Burmistrz Prudnika - Grzegorz Zawiślak oraz Dyrektor PUP w Prudniku - Grażyna Klimko.

Głównymi tematami spotkania jest różnica pokoleń w przestrzeni pracy oraz przemysł 4.0.

„Chcemy uświadomić pracodawców że pokolenia x,y,z istnieją i jakie są różnice między nimi oraz jak się z nimi komunikować i kontrolować ich rotację.” - Grażyna Klimko, Dyrektor PUP.

Co roku na przełomie października/listopada z inicjatywy Starosty Prudnickiego - Radosława Roszkowski, odbywają się spotkanie gospodarcze, na których poruszane są problemy oraz rozwiązania dotyczące bezpośrednio pracodawców w danym roku.

„W ubiegłych latach rozmawialiśmy o cyberprzestrzeni oraz innych problemach które dotyczą które bezpośrednio pracodawców.” - Grażyna Klimko, Dyrektor PUP.

Wykład pt. „Pokolenie x,y,z - jak komunikować się z pracownikami i kontrolować ich rotację?” przeprowadziła Pani Monika Bartosiewicz - trener, specjalista z zakresu budowania i prowadzenia zespołu oraz umiejętności managerskiej; wdrożeniowiec programów rozwojowo-szkoleniowych dla kadry managerskiej oraz pracowników liniowych; wieloletni pracownik korporacji FMCG oraz finansowych.

Prelegentka omówiła charakterystyki poszczególnych pokoleń, skupiając się na różnicach oraz szczegółowo opowiedziała jak motywować pracowników z danego pokolenia.

„8 na 10 milenialsów uważa, że ciągły rozwój zawodowy i formalne szkolenia prowadzone przez pracodawców w miejscu pracy ma duże znaczenie” - Monika Bartosiewicz, prelegentka.

Kolejnym punktem spotkania był wykład pt. „Przemysł 4.0 - technologia przyszłości”, którego prelegentem był dr inż. Wiesław Koperski, Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku.

„Pojęcie Przemysłu 4.0 oznacza unifikację świata rzeczywistego maszyn produkcyjnych ze światem wirtualnym Internetu i technologii informacyjnej. Ludzie, maszyny oraz systemy IT automatycznie wymieniają informacje w toku produkcji – w obrębie fabryki oraz w obrębie różnych systemów IT działających w przedsiębiorstwie. Przemysł 4.0 obejmuje cały łańcuch wartości: od złożenia zamówienia i dostarczenia komponentów dla trwającej produkcji, aż do wysyłki towaru do klientów i usług posprzedażnych.

Środowisko Industry 4.0 wspiera załogę jak nigdy dotąd zapewniając dostęp do praktycznie każdej przydatnej informacji, w dowolnym czasie, z dowolnego miejsca, co umożliwia ekonomiczną produkcję zindywidualizowanych wyrobów i krótkich serii (tzw. Mass Customization). Producenci, którzy wdrażają rozwiązania Przemysłu 4.0, mogą obniżać koszty produkcji i w sposób elastyczny sposób reagować na zapytania klientów. W ten sposób zyskują oni istotną przewagę nad konkurencją.” - przemysł-40.pl

;

2019-10-18

;

Publikacja: Piątek, 18 Października 2019r. Godzina: 08:52. Wejść: 341.