Prace na drodze Biała-Sowin dobiegają końca

Już za niedługo mieszkańcy będą mogli cieszyć się w pełni efektami tej wyczekiwanej inwestycji. Nowa droga znacząco podniesie komfort użytkowników, oraz zwiększy bezpieczeństwo w regionie.

We wrześniu planowane jest oddanie do użytku jednej z największych w ostatnich latach inwestycji drogowej w Powiecie Prudnickim. Odcinek drogi relacji Biała-Sowin wraz ze skrzyżowaniem z ul. Nyską w Białej do Górki Prudnickiej był od lat typowany do wykonania generalnego remontu. Teraz, dzięki staraniom Zarządu Powiatu Prudnickiego przy wsparciu Gminy Biała udało się wykonać tę kosztowną realizację, która poprawi nie tylko standard nawierzchni. Podczas przebudowy zadbano również o tak ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu elementy jak nowe chodniki, pobocza czy zjazdy indywidualne do dróg gminnych oraz drogi powiatowej. W ramach prac drogowych poprawiono również bezpieczeństwo poprzez wprowadzenie nowych rozwiązania na skrzyżowaniach oraz przebudowę kanalizacji deszczowej.

Całkowita wartość inwestycji to 7 986 697,81 zł. Na ten liczący przeszło 5,5 km. odcinek drogi udało się pozyskać dotację celową z budżetu państwa w wysokości 3.993 348,90 zł. Resztę kwoty sfinansowały z własnych środków samorządy: Powiat Prudnicki 2.015 661,91 zł. oraz Gmina Biała 1.977.687,00 zł.

2020-09-18

Publikacja: Piątek, 18 Września 2020r. Godzina: 10:22. Wejść: 316.