POSIEDZENIE POWIATOWEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO W PRUDNIKU

W dniu 20 marca 2015 r. w Starostwie Powiatowym w Prudniku odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Prudniku połączone z naradą Szefa Obrony Cywilnej Powiatu

Podczas posiedzenia omówione zostały następujące tematy:

1. Funkcjonowanie Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO).
  2. Analiza występujących i potencjalnych zagrożeń dla ludności w gminach oraz ocena stanu przygotowania gmin do realizacji zadań w zakresie ochrony ludności.
  3. Statystyka i analiza zdarzeń, wypadków i innych zagrożeń jakie zaistniały na obszarze powiatu prudnickiego w 2014 roku. Ocena stanu przygotowania do realizacji zadań w zakresie ochrony ludności w związku z codziennymi zagrożeniami.
  4. Przyjęcie „Planu pracy i szkolenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Prudniku na 2015 rok”.

W posiedzeniu uczestniczyli: Kierownik Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu, Komendant Powiatowy Policji, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, Powiatowy Lekarz Weterynarii, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Kierownik Ratownictwa Medycznego Prudnickiego Centrum Medycznego S. A. w Prudniku, przedstawiciel Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, Sekretarz Powiatu, Skarbnik Powiatu, przedstawiciele: Burmistrza Białej, Burmistrza Prudnika, Wójta Lubrzy, Zespołu Opieki Zdrowotnej w Białej, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w powiecie prudnickim, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia, Naczelnik Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego, Programów Rozwojowych i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego, a także przedstawiciele Referatu Zarządzania Kryzysowego.

Pierwszy temat posiedzenia został omówiony przez pana Szymona Wienera – Kierownika Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu, który przedstawił uczestnikom posiedzenia zasady funkcjonowania Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO), który jest dostępny od dnia 1 stycznia 2015 roku. Jest to usługa powiadamiania obywateli o lokalnych zagrożeniach nie tylko na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, ale też w telewizji i aplikacjach na komórki. Komunikaty dotyczą różnego rodzaju lokalnych zagrożeń, jak np. klęski żywiołowe i sytuacje na drogach. Temat drugi posiedzenia omówiony został przez przedstawicieli Burmistrzów i Wójta z terenu powiatu prudnickiego. Zgodnie z informacjami, na terenie powiatu prudnickiego nie wystąpiły nowe zagrożenia. Natomiast statystykę i analizę zdarzeń, wypadków i innych zagrożeń jakie zaistniały w 2014 roku przedstawili kierownicy powiatowych służb, inspekcji i straży. Członkowie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przyjęli do realizacji „Plan pracy i szkolenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Prudniku na 2015 rok”. Posiedzenie prowadzone było przez pana Radosława Roszkowskiego – Starostę Prudnickiego - Przewodniczącego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Referat Zarządzania Kryzysowego

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Prudniku

Publikacja: Poniedziałek, 30 Marca 2015r. Godzina: 07:47. Wejść: 1931.