XIV WOJEWÓDZKI KONKURS POLONISTYCZNY W SOSW W PRUDNIKU

Święta narodowe i państwowe obchodzone w Polsce to temat tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, który od czternastu lat odbywa się w naszym Ośrodku, i jest organizowany dla uczniów gimnazjów specjalnych.

W tym roku, w konkursie wzięło udział 7 uczniów z czterech placówek oświatowych naszego województwa: z Głubczyc, Głogówka, Opola i Prudnika. Poprzez udział w konkursie, gimnazjaliści kształtowali postawy patriotyczne i społeczne, rozwijali wrażliwość estetyczną na piękno języka polskiego i doskonalili swoje umiejętności polonistyczne. Każdy uczestnik konkursu rozwiązując test,  mógł zdobyć maksymalnie 81 punktów. W ocenie członków komisji, która została wyłoniona spośród opiekunów uczniów, uczestnicy konkursu zaprezentowali wyrównany poziom wiedzy, zyskując ok. 60% punktów możliwych do zdobycia. Laureatami konkursu zostali uczniowie: Mateusz Kubiak i Patryk Kamiński – I miejsce (SOSW w Prudniku), Marta Borecka – II miejsce (ZSS w Opolu) oraz Patrycja Urbańska – III miejsce (SOSW w Głubczycach).
Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę rzeczową oraz dyplom ufundowane przez Opolskiego Kuratora Oświaty i subwencjonowane przez p. Eugeniusza Kurpiela, dyrektora SOSW w Prudniku, który wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom  zorganizował słodki poczęstunek oraz obiad. Bardzo cieszymy się z osiągnięć konkursowych naszych podopiecznych, życząc im dalszych sukcesów w kolejnych edycjach zmagań z językiem polskim. Ponadto jako organizatorka konkursu, składam podziękowanie p. Katarzynie Englot i p. Małgorzacie Zerner za przygotowanie naszych gimnazjalistów do konkursu oraz za wszelką pomoc w organizacji naszego przedsięwzięcia: dyrektorowi Ośrodka, p. Eugeniuszowi Kurpielowi oraz wiecedyrektorowi, p. Katarzynie Mendruń oraz p. Beacie Józefowicz.

Organizatorka konkursu:
Wacława Mitula

2015-04-20

Publikacja: Poniedziałek, 20 Kwietnia 2015r. Godzina: 08:32. Wejść: 2175.