?Piknik dla Zdrowia? po raz ósmy

Już po raz ósmy Opolskie Centrum Onkologii organizuje pod patronatem prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego popularny ?Piknik dla Zdrowia: Chodzę, biegam - więc jestem?

Ta plenerowa impreza, organizowana w ramach Dni Walki z Rakiem (4 - 24 czerwca) już na dobre wpisała się w kalendarz opolskich spotkań rekreacyjnych, organizowanych w pierwszej dekadzie czerwca. Tym razem Piknik odbędzie w niedzielę, 7 czerwca br. w godz. 11-14 w parku przy ul. Sosnkowskiego na osiedlu Armii Krajowej w Opolu, a nagrodą główną, ufundowaną przez prezydenta Opola, będzie, jak zwykle, rower.

Przypomnijmy, że organizacja imprezy ma związek z realizacją zadań profilaktyki nowotworowej, zapisanych w  Narodowym Programie Zwalczania Chorób Nowotworowych, finansowanym ze środków Ministerstwa Zdrowia.

Głównym punktem Pikniku będzie bieg, przemarsz (przejazd rowerem, hulajnogą, wózkiem inwalidzkim, itp.) asfaltowymi alejkami parku po wytyczonej trasie o długości ok.1 km. Uczestnictwo w biegu upoważnia do wzięcia udziału w losowaniu wielu nagród, oprócz wymienionego roweru, m.in. profesjonalnego plecaka sportowego (nagroda przewodniczącego Rady Miasta Opola Marcina Ociepy), zestawu turystycznego z wysoko funkcjonalnym termosem wyprawowym (nagroda OCO), sprzętu sportowego (nagroda WSSE) i kilkadziesiąt innych nagród. Przewidziano też poczęstunek, m.in. napoje, owoce.

Imprezie, promującej zdrowy styl życia, a zwłaszcza aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie się, towarzyszyć będzie wiele innych atrakcji, m.in. Festyn Rodzinny z grami, zabawami i nagrodami, przygotowany przez Politechnikę Opolską, wspólny aerobic, miasteczko rowerowe dla najmłodszych, jazda konna pod kierunkiem Waldka Nowaka, pokazy wschodnich sztuk walki, a także, po raz pierwszy na Pikniku, pokaz Dog Frisbee ze stowarzyszenia przyjaciół aktywnych psów „Aport” .

Podczas pikniku będzie można uzyskać niezbędne informacje na temat bezpłatnych programów profilaktyki nowotworowej oraz uzyskać informacje w zakresie podstawowych badań diagnostyki laboratoryjnej.

Zaproszenie na Piknik organizator adresuje do wszystkich mieszkańców Opola i Opolszczyzny, bez względu na wiek i sprawność fizyczną. Mile widziani są również goście z innych regionów Polski. Serdecznie zapraszamy!

Publikacja: Piątek, 29 Maja 2015r. Godzina: 11:26. Wejść: 1668.