Baner Dzienniki Urzędowe Baner Biuro Rzeczy Znalezionych Baner Wzory formularzy i wniosków Baner Strona 1 LO Baner Strona CKZIU Baner Strona ZSR Baner Strona ZS Głogówek Baner Strona SOSW Prudnik Baner Strona SOSW Głogówek Baner Strona Poradnia Prudnik Baner Strona Fundusze Europejskie

Tutaj jestes: Strona główna / Aktualności

Aktualności

DRUŻYNY Z PRUDNIKA ZDOMINOWAŁY FINAŁ WOJEWÓDZKI W KOSZYKÓWCE MĘŻCZYZN

W dniu 15.04.2016 rozegrany został Finał Wojewódzki Licealiady w koszykówce mężczyzn. Gospodarzem turnieju był Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku, który gościł na hali ?Obuwnik? Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 z Prudnika, II Liceum Ogólnokształcące z Opola oraz Zespół Szkół z Otmuchowa.

Turniej rozpoczął się od pasjonującego spotkania pomiędzy ZSR a ZSO nr 1, które trzymało
w niepewności od początku meczu do ostatnich sekund. Pierwszą „ćwiartkę” meczu gospodarze wygrali 17-11, by kilka chwil po rozpoczęciu drugiej kwarty na tablicy widniał remis. Na przerwę ZSR schodził z 8-punktową przewagą. Zawodnicy z ogólniaka wygrali trzecią odsłonę, minimalizując stratę do dwóch punktów. W ostatniej kwarcie prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Ostatecznie spotkanie rozstrzygnął na swoją korzyść Zespół Szkół Rolniczych, który pokonał I LO w stosunku 54-50.
W drugim meczu na boisku swoje umiejętności zaprezentowali przyjezdni z Otmuchowa i Opola. Oba zespoły stworzyły bardzo dobre widowisko. Ostatecznie drużyna ZS z Otmuchowa zwyciężyła 52-43.
Na kolejny mecz wyszły szkoły ZSO nr 1 z Prudnika oraz II LO z Opola. Drużyny, które przegrały w swoich pierwszych meczach nie mogły już pozwolić sobie na kolejną przegraną, gdyż przekreślało to ich szanse na zwycięstwo w całym turnieju. Mecz był wyrównany jedynie do końca pierwszej połowy, gdzie wynik oscylował wokół remisu. Po przerwie zawodnicy ZSO nr 1 z Prudnika powiększali przewagę z każdą minutą. Drużyna z Opola próbowała jeszcze zniwelować straty, jednak przeciwnicy uniemożliwili im to dobra grą w obronie. Po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy widniał wynik 46-29 dla ZSO nr 1
z Prudnika.
W czwartym pojedynku zawodów mierzyły się ze sobą drużyny ZSR w Prudniku oraz ZS z Otmuchowa. Zwycięzca tego meczu miał możliwość bardzo mocno zbliżyć się do zdobycia tytułu Mistrza Województwa. Ostateczny wynik tego spotkania to 56-47 dla gospodarzy.
W kolejnym meczu ZSO nr 1 z Prudnika pokonał ZS Otmuchów w stosunku 55-46 i tym samym zapewnił sobie drugie miejsce w turnieju.
W ostatnim meczu Finału Wojewódzkiego mierzyły się ze sobą szkoły ZSR Prudnik oraz II LO Opole. Zwycięstwo 55-48 sprawiło, że Mistrzem Województwa Opolskiego został Zespół Szkół Rolniczych
z Prudnika. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 z Prudnika. Trzecią drużyną
w województwie został Zespół Szkół z Otmuchowa. Tymczasem czwartym miejscem musiało się zadowolić II liceum Ogólnokształcące z Opola.
Królem strzelców wielkiego finału został Bartosz Klimek (ZSR Prudnik)- zdobywca 54 pkt.
Skład Zespołu Szkół Rolniczych: P. Dendewicz, D. Braszka, M. Bienioszek, J. Górka, K. Strzałkowski, A. Mołdawa, B. Klimek, B. Słota, K. Kupiec, D. Pollok, opiekun J. Sokołowski.
Skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku: J. Wyżkowski, P. Dudziński, K. Łapiak, D. Błaszkiewicz, M. Łukaszczykiewicz, R. Bartmanowicz, Ł. Kukułka, S. Paplikowski, A. Bochenek,
J. Sobczak, P. Drążyk, J. Czyszczonik, opiekun B. Trytek.