Baner Dzienniki Urzędowe Baner Biuro Rzeczy Znalezionych Baner Wzory formularzy i wniosków Baner Strona 1 LO Baner Strona CKZIU Baner Strona ZSR Baner Strona ZS Głogówek Baner Strona SOSW Prudnik Baner Strona SOSW Głogówek Baner Strona Poradnia Prudnik Baner Strona Fundusze Europejskie

Tutaj jestes: Strona główna / Aktualności

Aktualności

I Piłkarski Turniej Prudnik CUP 2016 Rocznika 2007

W minioną sobotę, 25 czerwca 2016 r., na Stadionie OSiR przy ul. Kolejowej w Prudniku, odbył się pierwszy piłkarski turnieju ?Prudnik CUP 2016?.

Do udziału w turnieju zaproszono drużyny z rocznika 2007 oraz młodszych piłkarzy. W zawodach wzięło udział 10 drużyn, które zostały podzielone na
2 grupy. W tzw. Lidze Mistrzów zagrało 6 zespołów: Red Dragon Wieluń, Victoria Żyrowa, UKS Orlik Prudnik, FC Katowice, Odra Opole oraz Vratislavia Wrocław. Ta grupa rozgrywała zawody o Puchar Starosty – Radosława Roszkowskiego, który sprawował patronat honorowy nad turniejem i ufundował nagrody dla uczestników turnieju w postaci medali, pucharów, statuetek oraz koszulek sportowych. Druga grupa zawodników rywalizowała w tzw. Lidze Europy o Puchar Prezesa PTBS – Mirosława Czupkiewicza. W tej grupie rywalizowały następujące zespoły: LKS Polonia Biała, Polonia Głubczyce, Orzeł Mokre Mikołów oraz gospodarze UKS Orlik Prudnik – rocznik 2008.

Turniej był rozgrywany w znakomitej atmosferze. Dopisała aura, świetnie przygotowane zostały boiska. Młodzi zawodnicy dzielnie walczyli o każdy punkt, a dopingowani byli przez liczne grono sympatyków piłki nożnej, na które składali się przede wszystkim: rodzice, rodzeństwo, koledzy oraz sponsorzy
i pomysłodawcy (organizatorzy) turnieju, którym był Zarząd UKS Orlik Prudnik. Imprezę należy zaliczyć do bardzo udanych. Dla każdego zawodnika zapewniony był poczęstunek oraz nagroda w postaci medalu. Ostatecznie w pierwszej grupie mało gościnni okazali się gospodarze. UKS Orlik Prudnik zwyciężył, pozostawiając za sobą drużyny z Opola, Katowic, Żyrowej, Wrocławia oraz Wielunia.

W drugiej grupie bezkonkurencyjna okazała się drużyna ze śląskiego Mikołowa. Miejsca na podium zajęły jeszcze drużyny z Głubczyc i Prudnika. Poza podium zawody zakończyła młoda drużyna z Białej.

MVP całego turnieju został Oliwier Pawlik z drużyny Orlik Prudnik, który w nagrodę otrzymał piłkę
z autografem Kuby Błaszczykowskiego.

Wszystkim drużynom i trenerom należą się gratulacje. Mamy nadzieję, że turniej „Prudnik CUP”
na stałe zagości w sportowym kalendarzu Powiatu Prudnickiego.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z turnieju.