GRANTY! SPOTKANIE INFORMACYJNE

Szanowni Państwo, 13 października 2016r. w Opolu w godzinach 10.00-16.00 w Miejskim Centrum Organizacji Pozarządowych UM Opole - Centrum Dialogu Społecznego przy ul. Koraszewskiego 7-9 odbędzie się spotkanie, na którym przekażemy informacje, w jaki sposób otrzymać 60.000 złotych na zrealizowanie w Państwa miejscowości/gminie/ powiecie dobrego pomysłu na opiekę ? asystencję dla osób z niepełnosprawnościami.

Jakiej tematyki powinien dotyczyć pomysł, który ma szansę na uzyskanie finansowania?

• Wsparcia rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością intelektualną, zwłaszcza po zakończeniu nauki szkolnej przez ich dzieci.
  • Usług opiekuńczo-asystenckich w miejscu zamieszkania dla dorosłych osób z niepełnosprawnością, pozbawionych możliwości wsparcia ze strony rodziny - aby uniknąć umieszczania ich w instytucjonalnych formach opieki, np. DPS.
  • Usług asystenckich dla osób z różnymi niepełnosprawnościami w zakresie wybranych czynności z życia społecznego i obywatelskiego.

Szczegóły na temat możliwości uzyskania dofinansowania zostaną przedstawione bezpośrednio na spotkaniu. Do udziału w nim zapraszamy: przedstawicieli organizacji pozarządowych, firm i samorządów oraz osoby fizyczne, które samodzielnie lub z kilkoma znajomymi chcą zaproponować ciekawe i skuteczne rozwiązania w zakresie usług asystenckich dla osób z niepełnosprawnościami.

Formularz zgłoszeniowy na spotkanie przesyłamy w załączeniu.

Spotkania odbywają się w październiku w każdym województwie w Polsce; w przypadku chęci uczestnictwa w spotkaniu w innym miejscu i terminie, przesyłamy ich harmonogram.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną realizuje projekt pn. „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS (POWER 2014-2020).

W ramach projektu PSONI pełni rolę Operatora, którego zadaniem jest m.in. wyszukanie potencjalnych innowatorów w obszarze usług opiekuńczych dla osób z niepełnosprawnościami, a także udzielenie im wsparcia finansowego i merytorycznego.

Szczegółowe informacje na temat projektu, procedur udzielania grantów oraz wzory dokumentów dostępne są na stronie www.innowacje.psoni.org.pl.

Z wyrazami szacunku,

Zespół Rekrutacyjny Projektu Grantowego

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

ul. Głogowa 2b

www.innowacje.psoni.org.pl

rekrutacja@innowacje.psoni.org.pl

Plakat informacyjny

Ogłoszenie o konkursie

Publikacja: Środa, 5 Października 2016r. Godzina: 08:12. Wejść: 983.