SZKOLENIE OBRONNE W POWIECIE PRUDNICKIM

W dniach 22-23 września 2016 r. w Powiecie Prudnickim odbyło się szkolenie obronne w Ośrodku Hotelowym ?Chrobry? w Pokrzywnej. Szkolenie było wspólnym przedsięwzięciem szczebla powiatowego i gminnego.

Tematem szkolenia było: „Realizacja zadań obronnych na szczeblu powiatu we współdziałaniu z administracją wojskową”.
Głównym celem szkolenia obronnego było podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności wymaganych do realizacji zadań obronnych. Ponadto przygotowanie kadry kierowniczej Starostwa Powiatowego w Prudniku i pracowników wykonujących zadania obronne do sprawnego realizowania zadań z zakresu akcji kurierskiej oraz Systemu Stałego Dyżuru Starosty Prudnickiego, doskonalenie umiejętności realizacji zadań przez obsadę osobową Głównego Stanowiska Kierowania Starosty, zgrywanie personelu pełniącego obsadę Punktu Kontaktowego HNS Starosty Prudnickiego w realizacji przedsięwzięć wynikających z obowiązków państwa gospodarza HNS.

Tematyka szkolenia dotyczyła m. in. administracji samorządowej w systemie obronnym państwa, wykorzystania łączności informatycznej i radiowej w czasie podwyższenia gotowości obronnej państwa, funkcjonowania podmiotów leczniczych w czasie pokoju i wojny, zagrożenia terrorystycznego – zasad postepowania w sytuacji zagrożeń, zasad uruchomiania i prowadzenia akcji kurierskiej oraz zasad przekazywania decyzji i zadań operacyjnych w ramach Systemu Stałego Dyżuru Starosty Prudnickiego, zasady działania Punktu Kontaktowego HNS, charakterystyki zagrożeń w powiecie prudnickim oraz udziału administracji wojskowej w zakresie zabezpieczenia działań administracji cywilnej.

Ww. tematyka omówiona została przez: mjr Pawła Horwata – Zastępcę Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Kędzierzynie-Koźlu, Kamila Perewizny – przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, Katarzynę Kret – Kierownika Referatu Zarządzania Kryzysowego oraz Sławomira Bilińskiego – prelegenta z firmy „Usługi i Szkolenia - Arkadiuz”.

Uczestnikami przedsięwzięcia byli m. in.: Starosta Prudnicki, Wicestarosta, Wójt Lubrzy, Burmistrz Białej, Komendant Powiatowy Policji w Prudniku, Skarbnik Powiatu, Sekretarz Powiatu, przedstawiciele: Zespołu Opieki Zdrowotnej w Białej, Prudnickiego Centrum Medycznego S. A. w Prudniku, Starostwa Powiatowego w Prudniku i Urzędów Miejskich i Gminy z terenu powiatu prudnickiego.

SZKOLENIE OBRONNE 2016

Referat Zarządzania Kryzysowego

Publikacja: Piątek, 7 Października 2016r. Godzina: 14:26. Wejść: 1098.