NOWY OBSZAR POLSKO-CZESKIEJ WSPÓŁPRACY SPORTOWEJ

Na terenie Powiatu Prudnickiego skutecznie budowana jest nowa siła piłkarstwa kobiecego.

2016-12-05

W ramach projektu „Futbolistki łączą narody”, którego pomysłodawcą jest starosta prudnicki Radosław Roszkowski, w październiku br. zorganizowany został polsko-czeski kobiecy turniej piłkarski z udziałem MUKS POGOŃ PRUDNIK, LKS ROLNIK BIEDRZYCHOWICE, POLONIA BYTOM oraz ekipy z czeskiego Brutala (SLAVOJ OLYMPIA). Biorące udział w turnieju panie otrzymały stroje piłkarskie oraz pamiątkowe puchary. Indywidualne nagrody trafiły również do wyróżniających się w turnieju zawodniczek.

W tej chwili trwają prace organizacyjne przed zaplanowanymi w ramach projektu polsko-czeskimi zgrupowaniami piłkarskimi, z których jedno odbędzie w Bruntalu, a drugie w Prudniku. W celu przeprowadzenia zgrupowania dla jego uczestników został zakupiony sprzęt sportowy w postaci piłek, butów piłkarskich, dresów, kurtek, bluz ortalionowych, toreb sportowych, czapek, pachołków, siatek na bramkę, płotków treningowych, narzutek piłkarskich czy drabinek koordynacyjnych. Uczestnikom zgrupowań zostanie zapewnione również wyżywienie. W konsultacjach udział wezmą zawodniczki z Prudnika (MUKS „Pogoń”), Głogówka (LKS „Rolnik” Biedrzychowice-Głogówek) oraz Bruntala.

Celem zgrupowań jest poniesienie umiejętności sportowych zawodniczek biorących w nim udział oraz pogłębienie nawiązanej podczas październikowego turnieju współpracy klubów
z Głogówka oraz Prudnika z czeską drużyną FC „Slavoj Olympia” Bruntal. Zgrupowania zostaną przeprowadzone m.in. przez trenera Piotra Rzehaka, opiekuna zawodniczek Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku, które niedawno zdobyły tytuł Mistrza Polski Szkół Ponadgimnazjalnych.

Starostwo Powiatowe w Prudniku i Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku w/w projekt realizują przy wsparciu środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska, Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Pradziad.

2016-12-05

Publikacja: Poniedziałek, 5 Grudnia 2016r. Godzina: 11:36. Wejść: 1035.