III GALA LOKALNEJ EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO SAMORZĄDOWEGO KONKURSU NASTOLATKÓW „OŚMIU WSPANIAŁYCH”

Dnia 7 marca bieżącego roku w Starostwie Powiatowym w Prudniku odbyła się III Prudnicka Edycja Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Konkurs inicjowany jest przez Fundację „Świat na TAK” z siedzibą w Warszawie. Jego celem jest wyłanianie i promowanie pozytywnych zachowań i działań młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Wspaniali to wolontariusze, którzy budują humanitarny świat i stanowią wzór do naśladowania. Praca na rzecz innym nie jest obca prudnickiej młodzieży.

Logo

Dnia 27 marca 2017 r. w Prudnickim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie III Prudnickiej Edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Galę rozpoczęła Angelika Pietras, uczennica pierwszej klasy humanistyczno-pedagogicznej z elementami psychologii Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku, która powitała wszystkich przybyłych gości. Następnie Małgorzata Majewska, uczennica pierwszej klasy gastronomicznej Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku, przepięknie i dostojnie wykonała hymn Fundacji „Świat na TAK”.

Część artystyczną uświetnili uczniowie drugiej klasy biologiczno-chemicznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku: Sylwia Przyszlak (oprawa instrumentalna) i Kacper Dwojak (oprawa wokalna).

Najważniejszą częścią uroczystości było ogłoszenie przez Wicestarostę Krzysztofa Barwieńca wyników przeprowadzonego konkursu na szczeblu lokalnym.

Jury po wnikliwej analizie wyłoniło OŚMIU WSPANIAŁYCH, z tego jeden otrzymał miano laureata i siedmiu wyróżniono.

Tytuł laureata i „Złotą Ósemkę” otrzymała KAROLINA KUCZMAN uczennica drugiej klasy mundurowej II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej przy Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku.

Wyróżnienie i „Srebrną Ósemkę” otrzymali:

1. Natalia Elmerych – uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku,
  2. Wiktoria Kamińska – uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku,
  3. Justyna Marzotko – uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku,
  4. Monika Mazur – uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku,
  5. Sara Mazur – uczennica Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku,
  6. Wiktoria Pękala – uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku,
  7. Karolina Tomczyszyn – uczennica Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku.

Wszystkim nagrodzonym SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

KAROLINA KUCZMAN jest gospodarzem „Powiatowego Klubu Ośmiu” przy ZSR w Prudniku. Pracuje w stałym wolontariacie w Środowiskowym Domu Samopomocy w Prudniku. W swojej pracy wolontarystycznej podejmuje wiele akcji charytatywnych. Z racji wyboru klasy mundurowej w czasie Obchodów Świąt Narodowych była oddelegowana do pocztów sztandarowych Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych oraz Związku Inwalidów Wojennych RP w Prudniku. Uczestniczy w różnego rodzaju przedsięwzięciach, warsztatach oraz konferencjach na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim. Dwukrotnie kierowała organizacją ,,WIGILII POLSKIEJ'' na rynku miasta dla mieszkańców Prudnika. Karolina prym wiodła w koordynowaniu ogromnego przedsięwzięcia, jakim był XXII Finał Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, którego mieliśmy zaszczyt być gospodarzami. Służyła pomocą podczas „Światowych Dni Młodzieży” sprawowała opiekę nad grupą z dalekiej Panamy. Działa w PaTPOR-cie i jest członkiem kapitanatu. Propaguje wśród koleżanek i kolegów modę na życie wolne od przemocy i uzależnień. Uważa, że ma jeszcze wiele do zrobienia, a wolontariat stał się jej dewizą życiową.

Karolina jednocześnie została Finalistką Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” i weźmie udział w II etapie szczebla ogólnopolskiego Konkursu organizowanego przez Fundację „Świat na Tak”. W pracach jury weźmie udział Marzanna Zawadzka-Ciępka, Wojewódzka Koordynator Młodzieżowego Wolontariatu „Klubów Ośmiu”, a zarazem opiekun „Powiatowego Klubu Ośmiu” przy ZSR w Prudniku.

Z niecierpliwością i nadzieją oczekujemy na wyniki XXIII Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, które zostaną ogłoszone podczas uroczystej Gali Finałowej w dniu 17 czerwca br. w Gdańsku. Życzymy sukcesu !

2017-03-31

Publikacja: Piątek, 31 Marca 2017r. Godzina: 10:10. Wejść: 943.