Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Prudniku

Dnia 1czerwca Komenda Powiatowa Policji w Prudniku oraz wolontariusze z Prudnickiej Grupy PaT pod kierownictwem Eksperta PaT Marzanny Zawadzkiej- Ciępki (pedagoga szkolnego ZSR w Prudniku) i Lidera PaT Szymona Adamowa (ucznia klasy mundurowej II LO w ZSR) już po raz trzeci zorganizowali Ogólnopolski Głos Profilaktyki. W skład Prudnickiej Grupy PaT wchodzą wolontariusze z czterech PaTPORT- ów, których reprezentują: ZSR – kapitan Natalia Piechota, ZSO nr 1 – opiekun Aleksandra Grochowska, kapitan Natalia Elmerych, PG nr1 - opiekun Anna Suwała, kapitan Piotr Kwiatkowski i ZS w Głogówku- opiekun Jarema Dziedzic, kapitan Tytus Przybylski.

Zryw Wolnych Serc” odbył się w POK,  uczestniczyli m.in.: uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy prudnickich szkół ponadgimnazjalnych oraz przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych.

Przedsięwzięcie przeprowadzone w ramach programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” adresowane jest do wszystkich i  ma na celu promować modę na życie bez uzależnień i przemocy. Impreza rozpoczęła się punktualnie o godzinie 12.00 odczytaniem odezwy społeczności PaT skierowana do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych:

„Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą...”.

Uczestnicy wspólnie wykonali „Zryw Wolnych Serc” i przez 60 sekund, wszyscy jednocześnie wystukiwali rytm serca, który jest symbolem protestu przeciwko uzależnieniom i przemocy, po czym zabrzmiał hymn PaT-u w wykonaniu Małgorzaty Majewskiej uczennicy ZSR w Prudniku. Następnie uczniowie klas mundurowych II LO w ZSR  zaprezentowali musztrę paradną.  Później nastąpiła część artystyczna,  gdzie wolontariusze Tytus Przybylski, Adam Gołąb, Denis Bargiel, Wiktoria Księżyk pod opieką mgr Jaremiego Dziedzica z ZS w Głogówku przedstawili spektakl pt. „Czekam na…” . Po spektaklu wystąpił duet gitarowy z tej samej szkoły w składzie Maciej Przybylski oraz Marcel Miłek . Ostatnim wykonawcą był Piotr Kwiatkowski z PG nr1 w Prudniku, który wykonał taniec poping. Na zakończenie tradycyjnie wszyscy zostali zaproszeni do zatańczenia „Belgijki”. Całość imprezy profesjonalnie poprowadził Lider PaT Szymon Adamów.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. Podjęta inicjatywa pokazała, że potrafimy się zintegrować i jednym głosem powiedzieć stanowcze NIE oraz jednocześnie wytoczyć walkę przeciw uzależnieniom i przemocy !

2017-06-01

Publikacja: Środa, 7 Czerwca 2017r. Godzina: 14:00. Wejść: 977.