POSIEDZENIE POWIATOWEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO W PRUDNIKU

W dniu 6 lipca 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Prudniku odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Prudniku.

Podczas posiedzenia omówione zostały następujące tematy:

1. Procedury w zakresie zagrożeń terrorystycznych. Procedury realizacji przedsięwzięć w ramach poszczególnych stopni alarmowych i stopni alarmowych CRP – zgodnie z opracowanymi modułami zadaniowymi.
  2. Ujęcia wody pitnej na terenie gmin w powiecie prudnickim i ich zabezpieczenie oraz sposób zaopatrzenia ludności w wodę pitną w warunkach specjalnych.
  3. Plan dystrybucji preparatów stabilnego jodu w postaci tabletek jodku potasu na terenie powiatu prudnickiego.
  4. Informacja w zakresie remontu mostu w Prudniku przy ul. Batorego.

W posiedzeniu uczestniczyli: Burmistrz Prudnika, Wicestarosta, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, Komendant Powiatowy Policji, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, Powiatowy Lekarz Weterynarii, Koordynator Ratownictwa Medycznego Prudnickiego Centrum Medycznego S. A. w Prudniku, Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, przedstawiciele: Burmistrza Głogówka, Burmistrza Prudnika, Wójta Lubrzy, Powiatowego Urzędu Pracy, Zespołu Opieki Zdrowotnej w Białej, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Prudniku oraz Skarbnik Powiatu, Naczelnik Wydziału Oświaty  i Zdrowia, Naczelnik Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska, Kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego.

Pierwszy temat posiedzenia został omówiony przez panią Katarzynę Kret – Kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Prudniku, która szczegółowo omówiła uczestnikom posiedzenia zagadnienia dotyczące stopni alarmowych i stopni alarmowych CRP oraz przedstawiła zadania do wykonania zawarte w opracowanych „Procedurach realizacji przedsięwzięć w ramach poszczególnych stopni alarmowych i stopni alarmowych CRP w Starostwie Powiatowym w Prudniku”. Procedury w zakresie zagrożeń terrorystycznych realizowane w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej omówił pan Grzegorz Kawa - Komendant Powiatowy PSP, natomiast procedury realizowane w Komendzie Powiatowej Policji omówił pan Przemysław Ilnicki - Komendant Powiatowy Policji. Temat drugi posiedzenia omówiony został przez przedstawicieli Burmistrzów Głogówka i Prudnika oraz Wójta z terenu powiatu prudnickiego. Zgodnie z informacjami, ujęcia wody pitnej są dobrze zabezpieczone i zapewniony będzie dostęp wody pitnej dla ludności w przypadku zaistnienia potrzeby dostarczenia wody. Trzeci temat dotyczący  „Planu dystrybucji preparatów stabilnego jodu w postaci tabletek jodku potasu na terenie Powiatu Prudnickiego” przedstawiła Katarzyna Kret – Kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Prudniku. Omówiła koncepcję dystrybucji tabletek jodowych na terenie Powiatu Prudnickiego. Informacja w zakresie  remontu mostu w Prudniku przy ul. Batorego przedstawiona została przez pana Mirosława Banasia – Naczelnika Gminnego Centrum Reagowania i Porządku Publicznego Urzędu Miejskiego w Prudniku.

Posiedzenie prowadzone było przez pana Radosława Roszkowskiego – Starostę Prudnickiego - Przewodniczącego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Referat Zarządzania Kryzysowego

2017-07-07

Publikacja: Wtorek, 11 Lipca 2017r. Godzina: 08:50. Wejść: 804.