SZYBOWICE I NIEMYSŁOWICE Z NOWĄ DROGĄ

W dniu 6 września 2017r. o godzinie 13.00 nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie przebudowanej drogi powiatowej relacji Niemysłowice -Szybowice. Projekt pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1612 O relacji Niemysłowice-Szybowice w km 0+0,017,08 do 2+239,18” był współfinansowany z budżetu państwa w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Prace na drodze rozpoczęły się na przełomie maja i czerwca bieżącego roku. Ich zakończenie zostało początkowo zaplanowane na listopad 2017r., jednakże Wykonawca zadania, którym było Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe TRANSKOM Robert Białdyga z Jaryszowa, tak sprawnie prowadził roboty, że zadanie zostało sfinalizowane z 3-miesięcznym wyprzedzeniem. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 1 926 798,05 zł, z czego dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło 963 399,02 zł. Powiat Prudnicki zainwestował w ten projekt 763 399,03 zł, natomiast Gmina Prudnik – 200 000,00 zł.

Uroczystość otwarcia drogi odbyła się na początkowym jej odcinku przy Kościele Parafialnym w Niemysłowicach, gdzie po powitaniu gości przez Starostę Prudnickiego Radosława Roszkowskiego oraz wspólnej modlitwie, proboszcz Parafii w Niemysłowicach – ksiądz Janusz Dworzak, dokonał poświęcenia drogi oraz symbolicznego przecięcia wstęgi. W wydarzeniu uczestniczyła m.in. wicewojewoda Violetta Porowska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Prudniki – Zbigniew Kosiński, posłanka Katarzyna Czochara, przedstawiciele Zarządu Powiatu Prudnickiego, Radni Rady Powiatu, pracownicy Starostwa Powiatowego w Prudniku oraz sołtysi Szybowic i Niemysłowic.

Starosta w swoim wystąpieniu podkreślił, że w Prudniku władze pracują wspólnie i zgodnie, niezależnie od opcji politycznych. Podziękował wszystkim osobom, który miały swój udział
w realizacji inwestycji, a szczególnie posłance PiS Katarzynie Czocharze za lobbing w tej sprawie, dodając, że to nie pierwsza inwestycja zrealizowana w powiecie prudnickim przy wsparciu parlamentarzystki.

- Niewiele brakowało, a nie mielibyśmy tej drogi, bo projekt początkowo znalazł się na liście rezerwowej i wcale nie musieliśmy otrzymać tego miliona z rządowego programu drogowego - mówił Starosta.

Parlamentarzystka zabierając głos przyznała, że mocno zabiegała o remont drogi,
zarówno w Ministerstwie Infrastruktury, jak też u Wojewody.

- Udało się pozyskać te pieniądze, bardzo się cieszę, że mieszkańcy doczekali się nowej - i co ważne – bezpiecznej drogi – mówiła posłanka.

Głos zabrała również Pani Wojewoda, która podkreśliła dobrą współpracę z samorządami przy realizacji tego typu inwestycji, które mimo trudności finansowych podejmują wysiłek znalezienia funduszy na poprawę stanu powiatowej infrastruktury.

Po zakończenie części oficjalnej udano się na miejsce, w którym podczas wykonywania prac zginął jeden z budowniczych drogi.

- To był młody człowiek. Z niewytłumaczonej przyczyny, podczas cięcia rury piłą tarczową doszło do urazu szyi i nie udało się go uratować - powiedział Radiu Opole starosta Roszkowski. Zapalono znicze na pamiątkowej tablicy.

2017-09-11

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Zdjęcie 4

Zdjęcie 5

Zdjęcie 6

Zdjęcie 7

Publikacja: Poniedziałek, 11 Września 2017r. Godzina: 08:57. Wejść: 1230.